MHP Genel Başkan Yardımcısı Demirel:

MHP Genel Başkan Yardımcısı Demirel:
MHP Genel Başkan Yardımcısı Demirel:
- "Biz parti olarak böylesi felakete giden bir yolculukta bulunmayı arzu etmiyoruz. Onlar bir araya gelsinler çözülmenin ne olduğunu göstersinler"

ESKİŞEHİR (AA) -  MHP Genel Başkan Yardımcısı Ruhsar Demirel, "Biz parti olarak böylesi felakete giden bir yolculukta bulunmayı arzu etmiyoruz. Onlar bir araya gelsinler çözülmenin ne olduğunu göstersinler" dedi.

MHP Eskişehir İl Başkanlığında partililerle bayramlaşan Demirel, MHP'nin koalisyona olumlu bakmadığını,  AK Parti , CHP ve HDP'nin asgari müşterekliğinin daha fazla olduğunu belirtti.

Demirel, "Bazı konular var ki bizim diğer 3 siyasi parti ile aynı yerde durmamız, aynı şekilde düşünmemiz mümkün değil. Biz Türkiye 'yi bir ve bütün olarak görüyoruz, 'Milletiyle, toprağıyla, tarihiyle, bu günkü coğrafyasıyla, tarihle yüzleşiyoruz' diye milleti gemisinden koparmaya azim etmiş kişilerle aynı yolculukta olabilir miyiz? Olamayız" değerlendirmesinde bulundu.

MHP dışındaki 3 siyasi partiden aritmetik olarak da çok iyi hükümet örneklerinin çıkabileceğini anlatan Demirel, şöyle konuştu: 

"Biz parti olarak böylesi felakete giden bir yolculukta bulunmayı arzu etmiyoruz. Onlar bir araya gelsinler çözülmenin ne olduğunu göstersinler. Vatandaşımız da görsün nedir, ne değildir? Bizim söylediklerimiz mi daha doğru çıkacak, diğer kişilerin söyledikleri mi? Çünkü '13 yıldır Türkiye'de Cumhuriyet tarihinin en önemli projesini yürütüyoruz' diyen bir parti var iktidarda ve bu partiyle birlikte yolculuk yapan, bu parti ile ciddi bir siyasi destek elde, sayısal olarak da mecliste çok daha büyük bir rakama ulaşmış bir siyasi yapılanma var. Onun yanı sıra 'Masada niye biz de yokuz?' diyen bir başka parti daha var. Dolayısıyla Oslo, Kandil, İmralı, Dolmabahçe süreci bunların hepsini hep beraber yaptılar. Birlikte bu sürecin ne olduğunu milletin de görmesi adına yaşanması gerekiyor."

Vatandaşın kime ne için oy verdiğini görmesi gerektiğini ifade eden Demirel, MHP'nin koalisyon konusunda duruşunun belli olduğunu sözlerine ekledi.