MHP Genel Başkan Yardımcısı Demirel:

MHP Genel Başkan Yardımcısı Demirel:
MHP Genel Başkan Yardımcısı Demirel:
- "Türkiye'de inşallah 2 Kasım günü her şey daha güzel olacak"

ESKİŞEHİR (AA) - MHP Genel Başkan Yardımcısı Ruhsar Demirel, Türkiye'de 2 Kasım günü her şeyin daha güzel olacağını söyledi.

Anadolu Ajansı (AA) Eskişehir Bürosunu ziyaret eden Demirel, burada yaptığı açıklamada, Türk milletinin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nı kutladı. 

Demirel, 1 Kasım'da gerçekleştirilecek Milletvekili Genel Seçimine 2 gün kaldığını hatırlatarak, MHP olarak seçime yönelik yapabileceklerinin hepsini gerçekleştirdiklerini ifade etti.

Türkiye'de 7 Haziran'dan bu yana acılı günler yaşandığını, bu süreçte pek çok şehit verildiğine dikkati çeken Demirel, "Türk milletinin sandığa sahip çıkacağına inanıyorum. Herkes sandığa gidip oy vermeli ve verdiği oyun arkasında durmalıdır. Vatandaşlık haklarını kullanabilmemiz, bu ülkenin hukuk devleti olabilmesi, sosyal devletin gerçekleşebilmesi, herkesin hukuk önünde eşit olması için demokrasinin devamını arzu ediyoruz" diye konuştu.

Demirel, demokrasinin sadece sandık olmadığını, sandıktan çıktıktan sonra da o neticenin hakkını vermek gerektiğini dile getirerek, "Vatandaş kendi sorumluluğuyla gidip oyunu kullanıyor. Vatandaşlık hakları olarak da seçtiği kişi ya da partilerden kendine yapılacak hizmetleri bekliyor. O hizmet de TBMM'nin bir an önce açılması ve çalışmasıdır" ifadelerini kullandı. 

Türkiye'nin güven ve huzur ihtiyacı olduğunu söyleyen Demirel, "Türkiye'de inşallah 2 Kasım günü her şey daha güzel olacak. Türkiye'nin bir an önce uzlaşmaya, rutin çalışma hayatına geçmeye ihtiyacı var. Her şey normalleşirse güven ortamı, huzur, yatırım, ekonomi de olur, sanayide çarklar dönmeye başlar" sözleriyle açıklamasını tamamladı.