MHP Genel Başkanı Yardımcısı Demirel:

MHP Genel Başkanı Yardımcısı Demirel:
MHP Genel Başkanı Yardımcısı Demirel:
- "Türkiye genelinde oy kaybımız var. Ben, bir partinin yöneticisiyim. Parti yöneticisi olarak kendi ilimden milletvekili çıkaramıyorsam burada benim de hatalarım vardır"

ESKİŞEHİR (AA) - MHP Genel Başkanı Yardımcısı Ruhsar Demirel, "Türkiye genelinde oy kaybımız var. Ben, bir partinin yöneticisiyim. Parti yöneticisi olarak kendi ilimden milletvekili çıkaramıyorsam burada benim de hatalarım vardır" dedi.

Demirel, kentteki bir yerel televizyonda 1 Kasım Genel Seçimi sonuçlarına ilişkin yaptığı açıklamada, partisine oy verenlere teşekkür etti.

Milli iradenin tecellisine herkesin saygı duyması gerektiğini vurgulayan Demirel, şöyle konuştu:

"Çıkan sonuç, Türk dünyasına, Türkiye'ye ve Eskişehir'e hayırlı olsun. Sonuçlara göre, demek ki diğer 6 arkadaşım, daha nitelikli ve daha donanımlılardı. Onların Eskişehir'i temsili daha iyi olacaktır. Umarım Eskişehirimiz için öyle olur. Türkiye genelinde oy kaybımız var. Ben, bir partinin yöneticisiyim. Parti yöneticisi olarak kendi ilimden milletvekili çıkaramıyorsam burada benim de hatalarım vardır. Eskişehir'de partimize oy vermiş 70 bine yakın vatandaşımızdan helallik istiyorum. Haklarını helal etsinler. Kendilerine çok teşekkür ediyorum. Bize oy verenlerden de Allah razı olsun."

Demirel, siyasi geleceğine partisinde yapılacak toplantıların ardından karar vereceğini sözlerine ekledi.