MHP İl Başkanı Sever:

MHP İl Başkanı Sever:
MHP İl Başkanı Sever:
- "Biz dimdik durduk, eğilmedik. 'Önce ülkem ve milletim, sonra partim ve ben' diyen Milliyetçi Hareket Partisi ne koalisyondan kaçtı ne de iktidardan korktu"

ESKİŞEHİR (AA) - MHP İl Başkanı Oğuz Sever, "Biz dimdik durduk, eğilmedik. 'Önce ülkem ve milletim, sonra partim ve ben' diyen Milliyetçi Hareket Partisi ne koalisyondan kaçtı ne de iktidardan korktu" dedi.

Sever, parti binasında düzenlediği basın toplantısında, siyasi karmaşa ve kriz halinin derinleştiği bir süreçten geçildiğini söyledi.

AK Parti 'nin MHP'nin koalisyon için ortaya koyduğu 4 şartı kabul etmediğini ileri süren Sever, şunları kaydetti:

"Elinizi vicdanınıza koyun ve düşünün devamlı bize 'hayır' diyen, koalisyon kurmamak için bin dereden su getiren bir partiyle nasıl ortaklık kuralım. 'İlke ve şartlarımız kabul edilsin koalisyona varız dedik' ama AKP bunları duymadı, bize kulak asmadı. Biz dimdik durduk, eğilmedik. 'Önce ülkem ve milletim, sonra partim ve ben' diyen Milliyetçi Hareket Partisi ne koalisyondan kaçtı ne de iktidardan korktu. Koalisyon kurulması için gerekli asgari zemin AKP'nin gayretleriyle oluşturulmadı. Bu nedenle yorulmayacağız, yılmayacağız. Milletimizin tertemiz sinesinde yaşananları bir bir anlatacağız."