MHP İl Başkanı Sezer:

MHP İl Başkanı Sezer:
MHP İl Başkanı Sezer:
- "Karneler her ne kadar öğrencilere verilse de başarı ya da başarısızlık durumlarında tek sorumluluğun çocuklarımızda olmadığını unutmamız gerekir"

ESKİŞEHİR (AA) - MHP İl Başkanı Ayhan Sezer, karneler her ne kadar öğrencilere verilse de başarı ya da başarısızlık durumlarında tek sorumluluğun çocuklarda olmadığının unutulmaması gerektiğini bildirdi.

Sezer, yazılı açıklamasında, bugün 17 milyon öğrencinin karne aldığını belirtti. Öğrencilerin yarıyıl tatilini dinlenerek iyi bir şekilde geçirmesini dileyen Sezer, şunları kaydetti:

"Karneler her ne kadar öğrencilere verilse de başarı ya da başarısızlık durumlarında tek sorumluluğun çocuklarımızda olmadığını unutmamız gerekir. Eğitim sisteminden başlayarak, öğretmen ve velilerinde bu sonuçta etkileri ve katkıları çok fazladır. Bu nedenle karnedeki sonuçları bu anlamda değerlendirip kendimize düşen payı ve dersi de çıkartmalıyız. Tüm sorumluluğu çocuklarımızın omuzlarına yüklememeliyiz. Yarıyıl tatilinin ve ardından başlayacak yeni dönemim tüm milletimize hayırlı olmasını diliyorum."