MHP İstanbul Milletvekili Alan:

MHP İstanbul Milletvekili Alan:
MHP İstanbul Milletvekili Alan:
- "(Ağrı'daki terör saldırısı) Böyle giderse seçime kadarki süreç ve seçim günü bu tür olaylar olabilir"

ESKİŞEHİR (AA) - MHP İstanbul Milletvekili Engin Alan, Ağrı'daki terör saldırısına ilişkin, "Böyle giderse seçime kadarki süreç ve seçim günü bu tür olaylar olabilir" dedi.

Alan, Eskişehir'deki bir kitabevinde düzenlediği imza günü etkinliği öncesinde gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

Bir gazetecinin Ağrı'daki terör saldırısına ilişkin sorusu üzerine Alan, örgütün silah gücüyle bölge halkının oylarını HDP'ye kanalize etmek için bir çabasının olduğunu söyledi.

Ağrı'daki olayların bunun bir sonucu olduğunu anlatan Alan, "HDP barajı geçebilmek için özellikle o bölgede başta AK Parti olmak üzere diğer partilerin oylarını almak durumunda. Böyle giderse seçime kadarki süreç ve seçim günü bu tür olaylar olabilir" diye konuştu.

Balyoz davası kararını da değerlendiren Alan, "Bize 'gir' dediler girdik. Baştan beri bu davaların düzmece olduğunu, kumpas olduğunu söyledik, bize anlamadılar. Cumhurbaşkanı bile 'bizi de aldattılar' dedi. Bu laftan sonra bize ne demek düşer. 'Bu, TSK'yı itibarsızlaştırmak için tezgahlanmış bir oyundur' dedik. Sonunda anladılar diye düşünüyorum. Olan bizim 4 yılımıza oldu" ifadesini kullandı.

Alan, kitabında cezaevinde kaldığı sürece ülkede ve bölgede olup bitenleri kendi bakış açısıyla anlattığını sözlerine ekledi.