MHP'nin Eskişehir mitingi

MHP'nin Eskişehir mitingi
MHP'nin Eskişehir mitingi
- Genel Başkan Bahçeli: (2) - "Buradan Türk milliyetçilerinin kararını bir kez daha vurguluyorum. Kargaşa ve cepheleşmenin, gerilim ve kutuplaşmanın tarafı olmayan Milliyetçi Hareket, kucaklaşma, uzlaşma, beraberlik, istikrar ve huzurun adresidir" - "Refah ve mutluluksa aradığınız, iş ve aşsa istediğiniz bizimle yürüyün. Yürüyüşümüz, korkaklara karşı cesurların yürüyüşüdür. Yürüyüşümüz, ahlaksızlığa karşı namusluların yürüyüşüdür. Yürüyüşümüz Türkiye'nin istiklal ve istikbal yürüyüşüdür"

ESKİŞEHİR (AA) - MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli , "Buradan Türk milliyetçilerinin kararını bir kez daha vurguluyorum. Kargaşa ve cepheleşmenin, gerilim ve kutuplaşmanın tarafı olmayan Milliyetçi Hareket, kucaklaşma, uzlaşma, beraberlik, istikrar ve huzurun adresidir" dedi.

Bahçeli, partisi tarafından Odunpazarı Meydanı'nda düzenlenen mitingde yaptığı konuşmada, AK Parti'nin 2002'de toplumu baskı altına alan bütün engelleri kaldırmayı vaadettiğini belirterek, şöyle konuştu:

"Toplum özgürlüklerle tanışacaktı. Yasaklar son bulacaktı. İddiaları buydu. Ne var ki, ortaya darbe dönemlerindeki bir baskı ve dayatma rejimi çıkmıştır. Bu baskılardan herkes nasibini almıştır. Kadınlar, analar, gençler, babalar, çocuklar, esnaf, işçi, işsiz, memur, işveren hepsi bu çarka dahil edilmiştir. Masumlar hakaretlere maruz kalmışlardır. Suçsuz, günahsız kardeşlerimiz takibatlarla yıldırılmıştır. Eleştirilerin adı 'devlet büyüklerine hakaret' olmuştur. Cop, gaz, kelepçe, mahkeme ve dayak AKP 'nin sembolü haline gelmiştir. Ama haklarını yemeyelim AKP hükumetleri dönemlerinde özgürleşen ve yasakları kaldırılanlar da oldu. Bu, 12 yıl 6 ay 4 günde teröristler özgürleştiler, AKP ile müzakere masasına oturabildiler. 12 yıl 6 ay 4 günde bölücülerin önündeki yasaklar AKP tarafından birer birer kaldırıldı, bölücüler kendi zabıta ve maliye teşkilatlarını bile kurdular."

"Yol kestiler, haraç topladılar, asker kaçırdılar, trafik kontrolü yapıp kimliklere baktılar. Sizin üzerinizde baskılar ve yasaklar artarken AKP'nin haramzadeleri üzerindeki özgürlükler alabildiğine fazlalaştı" diyen Bahçeli, şöyle devam etti:

"Çaldıkları paraları yakalanma kaygısı olmadan evlerindeki kasalarda sakladılar. Yatak odalarındaki ayakkabı kutularında tuttular. Kimileri adına 'vakıf' denilen soygun ve rüşvet merkezleri açarak tüyü bitmemiş yetimin hakkına el uzatmakta bir sakınca görmedi, bir utanma duymadı. Allah korkusu zaten yoktu bunlarda, kuldan utanma da kalmamıştı. Yasa takibini de Meclis'teki çoğunluğu kullanarak engelleyince, meydan hırsızlara kalmış oldu. Şimdi de kefen siyaseti yapıyorlar. Ölmekten, şehadetten bahsediyorlar. Kaybedeceklerini anlayınca, yeni bir mağduriyet yoluna sapıyorlar ve yine yanlış yapıyorlar, yine çuvallıyorlar. Ne var ki, mağdur olan ne Erdoğan, ne Davutoğlu, ne de AKP kadrolarıdır. Mağdur Türkiye'dir, mağdur aziz milletimizdir, hakkı yenilen Eskişehir'dir."

- "Milliyetçi Hareket, bin yıllık kardeşliğimizin teminatıdır"

Bahçeli, Eskişehir'in tuzağa düşmeyeceğini, oyuna gelmeyeceğini, Türkiye'yi kefenlemeye çalışan, inançlara, kültüre, kardeşliğe idam fermanı yazan işbirlikçilerin kefen edebiyatına asla kanmayacağını dile getirerek, şunları bildirdi:

"Eskişehirli AKP zihniyetinin kendisini uçuruma götüreceğini artık, fark etmiştir. Bilesin ki, Eskişehirli kardeşim çaren vardır ve çok yakınındadır. Bilesin ki, Eskişehirli yalnız değilsin, yardım eli çok yakındadır. Elinizden tutacak ve yükseltecek bir kudret yanı başındadır. Yalnız başına, tek başına MHP Eskişehir'in ve Türkiye'nin hizmetindedir. Yolsuzluğa karşı bir tek MHP vardır, buradadır ve sizlerin huzurundadır. Bu muhteşem kalabalık bunun eseridir. Eskişehirli artık uyanmıştır ve Eskişehirli artık 'yeter' demektedir. Buradan Türk milliyetçilerinin kararını bir kez daha vurguluyorum. Kargaşa ve cepheleşmenin, gerilim ve kutuplaşmanın tarafı olmayan Milliyetçi Hareket, kucaklaşma, uzlaşma, beraberlik, istikrar ve huzurun adresidir. Milliyetçi Hareket, devletle millet kaynaşmasının, milli değerlerimizin ve bin yıllık kardeşliğimizin teminatıdır."

- "Mutluluksa aradığınız, iş ve aşsa istediğiniz bizimle yürüyün"

Milliyetçi Hareket'in, Türkiye'nin bölünmesine, değerlerin yok edilmesine ve milletin kardeş kavgasına sürüklenmesine hiçbir şart altında izin vermeyeceğini vurgulayan Bahçeli, "Karşımıza çıkacak her engeli tek başımıza aşarız. Yeter ki Eskişehirliler bizimle yürüsün, yeter ki bize destek versin. Bizimle yürümeye var mısınız? Bizimle yürümeye söz veriyor musunuz? O halde bunun yolu, tam 18 gün sonra, tertemiz ellerinizle sandıkta üç hilale vuracağınız evet mühründen geçmektedir" ifadelerini kullandı.

Bahçeli, ülkenin kötüye gittiğini öne sürerek, sözlerini şöyle tamamladı:

"AKP, aldığı oyları kötüye kullanmış, Türkiye'yi enkaza çevirmiştir. AKP'ye destek veren kardeşim, ülken için milletin için vatanın için geleceğin için bu defa birlikte yürüyelim. Bunlarda hayır yoktur, bunlarda ümit yoktur, bunlarla huzur yoktur.  CHP 'ye oy veren vatandaşlarım, çağrım sizleredir, gelin bu defa bizimle yürüyün. Kararsız duran, tercihini henüz yapmamış kardeşim, boşuna zaman kaybetme, MHP bil ki seninle, senin yanında. Teröre karşı, bölünmeye karşı, hırsızlara karşı, rüşvetçilere karşı bizimle yürü Eskişehir. Refah ve mutluluksa aradığınız, iş ve aşsa istediğiniz bizimle yürüyün. Yürüyüşümüz, korkaklara karşı cesurların yürüyüşüdür. Yürüyüşümüz, ahlaksızlığa karşı namusluların yürüyüşüdür. Yürüyüşümüz Türkiye'nin istiklal ve istikbal yürüyüşüdür. Zalime karşı beraber miyiz? Haine karşı birlikte miyiz? Başkanlık sistemi düşleyen 17-25 Aralık çetesine, PKK ile yeni anayasa planlayan zorbalara karşı aynı safta mıyız? İşte Eskişehir'in sedası bu kadar samimi, bu kadar içtendir. Allah hepinizden razı olsun, Allah hepinizi gözetsin, inşallah rahmetiyle bereketlendirsin."

(Bitti)