Milletvekili genel seçimi

Milletvekili genel seçimi
Milletvekili genel seçimi
- Milli Eğitim Bakanı Avcı: - "İnşallah 8 Haziran'dan itibaren Türkiye için daha önce uyarılarını yaptığımız darboğazlara girmeyiz"

ESKİŞEHİR (AA) - Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, "İnşallah 8 Haziran'dan itibaren Türkiye için daha önce uyarılarını yaptığımız darboğazlara girmeyiz" dedi.

Avcı, AK Parti Eskişehir İl Başkanlığı'nda gazetecilere yaptığı açıklamada, aşağı yukarı tablonun netleşmeye başladığını söyledi. 

Türkiye genelinde oyların yaklaşık yüzde 85'inin açıldığını belirten Avcı, şunları kaydetti:

"Hem Türkiye genelinde hem de Eskişehir'de AK Parti olarak beklentimizin çok altında bir oy aldığımızı görüyoruz. Eskişehir'de özellikle AK Parti teşkilatımıza ve bütün aday arkadaşlarıma bu seçim sürecinde gösterdikleri çaba için çok teşekkür ediyorum. Biz Eskişehir'de yaptığımız hizmetlerin karşılığı olarak daha büyük bir seçmen teveccühü bekliyorduk ama beklediğimizin çok altında bir karşılık aldığımızı düşünüyorum. Hayırlısı olsun. İnşallah 8 Haziran'dan itibaren Türkiye için daha önce uyarılarını yaptığımız dar boğazlara girmeyiz. Türkiye bu badireyi de inşallah sağlıklı bir demokratik çözüm içinde atlatır diye düşünüyorum. Hayırlı olsun."

Avcı, İl Başkanlığı binasından çıkarken AK Partililere, "Tahriklere kapılmayalım, AK Parti'ye yakışır şekilde hareket edelim, karşılık vermeyelim. Hayırlısı olsun" diye konuştu.