Milletvekili genel seçiminin ardından

Milletvekili genel seçiminin ardından
Milletvekili genel seçiminin ardından
- ETO Başkanı Güler: - "Ekonomideki kırılganlığın durdurulması, ekonomik gelişmenin sürdürülmesi için süratle hükümetin kurulması gerekmektedir"

ESKİŞEHİR (AA) - Eskişehir Ticaret Odası (ETO) Başkanı Metin Güler, ekonomideki kırılganlığın durdurulması, ekonomik gelişmenin sürdürülmesi için süratle hükümetin kurulması gerektiğini bildirdi.

Güler, yaptığı yazılı açıklamada, seçim sonuçlarına göre, siyasi partilerin koalisyon hükümeti oluşturması yönünde bir tablo ortaya çıktığını anımsattı.

Siyasi partilerin de halkın iradesine saygı duyarak, uzlaşma yoluna gitmesi gerektiğini vurgulayan Güler, ekonomideki kırılganlığın son bulması ve millet iradesinin egemenliğe yansıması için koalisyon hükümetinin kurulması gerektiğine dikkati çekti.

Güler, bu yıl  Türkiye 'nin seçime odaklanması nedeniyle ekonominin geri planda kaldığını dile getirerek, şunları kaydetti:

"Milletimiz, 7 Haziran genel seçimlerinde sandık başına giderek, vatandaşlık görevini yerine getirmiş, iradesini ortaya koymuştur. Vatandaşlarımız bu seçimde, siyasi partilerinizin koalisyon hükümeti oluşturması yönünde karar vermiştir. Bu nedenle siyasi partilerimiz erken seçim söylemleri yerine vatandaşlarımızın iradesine ses vermelidir. Mevcut tabloda siyasi partilerimize düşen görev, seçmenlerinin kararlarını yerine getirmektir. Daha şimdiden erken seçim söylemlerinde bulunmak; hem milli iradeye hem de ülkemizin geleceğine zarar verir. Erken seçim senaryoları yerine, siyasi partilerimizin uzlaşma yoluna gitmesi ve koalisyon hükümeti kurmaları milletimizin menfaatinedir. Ekonomideki kırılganlığın durdurulması, ekonomik gelişmenin sürdürülmesi için süratle hükümetin kurulması gerekmektedir. İktisadi kalkınma ve gelişme için, yapısal ve ekonomik reformlara öncelik verilmelidir. Ekonomiye ağırlık verilmesi şüphesiz ki hem vatandaşlarımızın hem de tüm iş aleminin ortak temennisidir."