Milletvekili genel seçiminin ardından

Milletvekili genel seçiminin ardından
Milletvekili genel seçiminin ardından
- Eskişehir Valisi Tuna: "Çok şükür hiçbir sıkıntı olmadan seçim huzurlu şekilde gerçekleştirildi"

ESKİŞEHİR (AA) - Eskişehir Valisi Güngör Azim Tuna, 7 Haziran 'da yapılan milletvekili genel seçimlerine ilişkin, "Çok şükür hiçbir sıkıntı olmadan seçim huzurlu şekilde gerçekleştirildi" dedi.

Tuna, AA muhabirine yaptığı açıklamada, seçimlerin Eskişehir'de huzur ve güven ortamında gerçekleştirildiğini söyledi.

Seçimle ilgili kolluk kuvvetleri ve ilgili kuruluşlar tüm tedbirleri aldığını ve görevlerini hakkıyla yerine getirdiklerini dile getiren Tuna, şunları kaydetti:

"Çok şükür hiçbir sıkıntı olmadan seçim huzurlu şekilde gerçekleştirildi. Daha sonrasında oy sayım işlemlerinin akabinde çok hızlı şekilde sandıklar güvenle seçim kuruluna ulaştırıldı. Biz, idare olarak üzerimize düşen vazifeyi yerine getirdik. Bunun haklı gururu içindeyiz. Bu süreçte görev alan tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum, Onun dışında seçimlerin memleketimiz için hayırlı olmasını diliyorum. Neticede demokrasinin olmazsa olmazı. 'Seçim demokrasinin namusudur' diyoruz. Vatandaşın serbest, hür iradesine uygun olarak oy kullanmasını engellemeye yönelik herhangi bir şeye izin vermemiz mümkün değil. Doğrudan, olduğu şekilde sandığa yansıması için gerekli tedbirleri almak bize verilen görevdir. Valilik olarak bu görevi hakkıyla yerine getirdiğimizi düşünüyoruz. Eskişehir halkına da ayrıca teşekkür ediyoruz. Demokratik katılım anlamında ve barışçıl bir şekilde bu haklarını kullandıkları için kendilerine teşekkür ediyoruz."