Milli Eğitim Bakanı Avcı:

Milli Eğitim Bakanı Avcı:
Milli Eğitim Bakanı Avcı:
- "Bu seçim gerçekten çok kritik, Türkiye'nin kader seçimi. Sadece Eskişehir ve Türkiye için değil, bölgemiz ve bütün dünya mazlumları için bu seçim bir kader seçimi"

ESKİŞEHİR (AA) - Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, 7 Haziran'da yapılacak genel seçimlere ilişkin, "Bu seçim gerçekten çok kritik, Türkiye 'nin kader seçimi. Sadece Eskişehir ve Türkiye için değil, bölgemiz ve bütün dünya mazlumları için bu seçim bir kader seçimi" dedi.

Avcı, Eskişehir'de bir düğün salonunda partisinin aday tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada, bu dönemde geçmişteki işleri tamamlamak ve yenilerini başlatmak üzere aynı heyecanla yola çıktıklarını söyledi.

Eskişehir'de "az laf, çok iş" sloganının bulunduğunu ifade eden Avcı, şöyle konuştu:

"Bugüne kadar çok konuşmadan çok iş yapmaya çalıştık. Eskişehir'de de Türkiye'de de büyük işler başarıldı. Hafıza-i beşer nisyan ile maluldür. İnsanlar unuturlar. Türkiye gibi nüfusu genç olan bir ülkede geçmiş çok kolay unutulur. Gençlere, yaşı 30'un olan altında olan gençlere eski Türkiye'yi başlarına kakmadan uygun bir üslupla hatırlatmakta fayda var. Her alanda, sağlıkta, ulaşımda, eğitimde, adalette, emniyette, ekonomide neydik, ne olduk, nereden yola çıktık ve nereye geldik, bunları zaman zaman hatırlatmakta fayda var. Eski Türkiye'nin zaaflarına tekrar düşmemek için gençlerimizin bunları bilmesinde fayda var."

Avcı, seçimlerin Türkiye için büyük öneme sahip olduğunu vurguladı.

Partisinin teşkilat mensuplarına seslenen Avcı, şunları kaydetti:

"Bu seçim gerçekten çok kritik, Türkiye'nin kader seçimi. Sadece Eskişehir ve Türkiye için değil, bölgemiz ve bütün dünya mazlumları için bu seçim bir kader seçimi. Onun için ev ev, kapı kapı dolaşacağız. Türkiye'nin nereden geldiğini, nereye geldiğini ve nereye gitmekte olduğunu, herhangi bir şekilde zaafa uğraması halinde, istikrara en ufak gölge düşmesi halinde neler kaybedeceğimizi vatandaşlarımıza, özellikle kadınlarımıza tane tane anlatacağız çünkü istikrar da hava gibidir. Ancak ortadan kalktığı zaman varlığı ve kıymeti hissedilir. O yüzden ev ziyaretlerimizde annelere bu istikrarın ne demek olduğunu, bunun kaybı halinde, Allah muhafaza, nelerin beklediğini tane tane anlatmakta fayda var. Bu seçim, fantezilerle oy kullanılacak bir seçim değil. Bu seçim, Türkiye'nin geleceği için oy kullanılacak bir seçim. Bunu da tüm vatandaşlarımıza anlatmamız gerekiyor."

Daha sonra Avcı, AK Parti 'nin Eskişehir'deki diğer milletvekili adayları Salih Koca, Emine Nur Günay, Mustafa Kemal Biçerli, Yetkin Tetik ve Ali Demirel ile fotoğraf çektirdi.