Milli Eğitim Bakanı Avcı:

Milli Eğitim Bakanı Avcı:
Milli Eğitim Bakanı Avcı:
- "Nereden nereye geldiğimizi bilmek önümüzü daha iyi görmemize de vesile olur. Şimdi büyük bir vakarla büyük bir bilgelikle havada uçuşan afaki vaatlere, altı kof birtakım beyanları halkımızın sükunetle dinlediği gibi ve 7 Haziran günü herkese gereken cevabı sandıkta kendisine yakışan bir vakarla vereceğini biliyorum"

ESKİŞEHİR (AA) - Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, "Nereden nereye geldiğimizi bilmek önümüzü daha iyi görmemize de vesile olur. Şimdi büyük bir vakarla büyük bir bilgelikle havada uçuşan afaki vaatlere, altı kof birtakım beyanları halkımızın sükunetle dinlediği gibi ve 7 Haziran günü herkese gereken cevabı sandıkta kendisine yakışan bir vakarla vereceğini biliyorum" dedi.

Avcı, AK Parti Eskişehir milletvekili adayı Mustafa Kemal Biçerli'nin Şair Fuzuli Caddesi'ndeki Seçim Bürosu'nun açılışında yaptığı konuşmada, Milli Eğitim Bakanlığında Biçerli ile çalıştıklarını belirterek, 2011 yılında kendi seçim bürosunun açılışında yaşadığı heyecanı bugün  Biçerli'nin Seçim Bürosu'nun açılışında da yaşadığını belirtti.

Eskişehir'de "az laf çok iş" sloganını kullandıklarını dile getiren Avcı, bugüne kadar Eskişehir'de çok konuşmadıklarını ama çok güzel işler yaptıklarını ifade etti. 

Yapılan hizmetlerin büyük bir kısmını insanların gündelik hayatında yaşayarak gördüğünü söyleyen Avcı, şunları kaydetti: 

" Türkiye genç bir nüfusa sahip. Bugün önümüzdeki seçimlerde ilk defa oy kullanacak gençlerin tamamı 13 yıl önceki Türkiye'yi akil baliğ olarak hatırlayamıyor. Onlar o zaman çocuktular. Dolayısıyla eski Türkiye'nin ne olduğunu, Türkiye'nin nereden kalkıp nereye geldiğini onlar hatırlamıyor olabilirler, hatırlamak değil bilmiyorlar. Onlara eski Türkiye'nin ne olduğunu, nasıl bir ülke olduğunu, eğitimde, sağlıkta, ulaşımda, adalette, güvenlikte, her alanda nasıl bir Türkiye'de yaşadığımızı, şimdi nasıl bir Türkiye'de yaşamakta olduğumuzu başlarına kalkmadan tane tane anlatmamız lazım."

Avcı, eskiden 50-60 kişilik sınıflarda eğitim görüldüğünü, bugün ise öğrencilerin Türkiye'de ortalama 34 kişilik sınıflarda, Anadolu'nun birçok şehrinde ise ortalama 25 kişilik sınıflarda eğitim gördüğünü vurguladı.

Eğitim alanında yapılan hizmetler hakkında bilgi veren Avcı, şöyle devam etti:

"Eğitimdeki tek düze, tek kulvarlı yapıyı nasıl değiştirip her çocuğumuzun eğilimine, yeteneğine, ailenin isteğine göre nasıl tercih imkanı sunduğumuzu gençler bilmeyebilirler ama siz biliyorsunuz. Onun için hem bunu gençlerimize anlatalım hem de yarın öbür gün buraya gelenlere 'nereden geldin, nasıl geldin?' diye fırsat bulursanız sorun. Nereden nereye geldiğimizi bilmek önümüzü daha iyi görmemize de vesile olur. Şimdi büyük bir vakarla büyük bir bilgelikle hava uçuşan afaki vaatlere, altı kof birtakım beyanları halkımızın sükunetle dinlediği gibi ve 7 Haziran günü herkese gereken cevabı sandıkta kendisine yakışan bir vakarla vereceğini biliyorum."

Açılışta, AK Parti Eskişehir İl Başkanı Dündar Ünlü ve AK Parti Eskişehir milletvekili adayı Mustafa Kemal Biçerli de konuşma yaptı.