Milli Eğitim Bakanı Avcı:

Milli Eğitim Bakanı Avcı:
Milli Eğitim Bakanı Avcı:
- "AK Parti Meclis Grubu da teşkilatı da 13 yıldan beri büyük bir dayanışma ve kardeşlik hukuku içinde bugünlere kadar geldi. İnşallah aynı ahlakla, aynı vefayla bundan sonra da sürecek"

ESKİŞEHİR (AA) - Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, " AK Parti Meclis Grubu da teşkilatı da 13 yıldan beri büyük bir dayanışma ve kardeşlik hukuku içinde bugünlere kadar geldi. İnşallah aynı ahlakla, aynı vefayla bundan sonra da sürecek" dedi.

Avcı, çeşitli programlara katılmak üzere geldiği Eskişehir'de Vilayet Meydanı'ndaki Ahilik Haftası etkinliğe katıldı.

Bakan Avcı, burada öğretmenler tarafından oluşturulan Baksan Meslek Eğitim Merkezi Tiyatro Ekibi'nin "Pabucu dama atılmak" isimli tiyatro oyununu izledi.

Avcı, tiyatro oyununun ardından Türkiye 'de ''Yılın Ahisi'' seçilen lüle taşı ustası Burhan Yücel'e ahilik kaftanı giydirdi. Yücel ise Bakan Avcı'ya üzerinde lüle taşından işlenmiş koç figürü bulunan baston hediye etti.

Daha sonra, AK Parti İl Başkanlığı tarafından bir restoranda düzenlenen "Vefa Yemeği''ne de katılan Avcı, burada yaptığı konuşmada, AK Parti'nin farklı isimler altında, farklı dönemlerde sürüp giden bir davanın bugünkü adı olduğunu belirterek, ''AK Parti'yi bugünkü konumuna getiren en önemli özelliklerden biri de vefadır'' değerlendirmesinde bulundu.

Milli Eğitim Bakanı Avcı, konuşmasına şöyle devam etti:

"Bu vefa duygusu, ilkesi, kurucu Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan 'ın şahsında en güzel ifadesini bulmuştur. Uzun yıllar yanında, birlikte çalıştığım sayın Erdoğan'ı birkaç özellikle, sözcükle tanıtmam gerekseydi bu özelliklerin başına vefayı koyardım. Eğer AK Parti bugün klasik bir particilik yapmıyorsa, AK Parti'de klasik partilerde görülen türden hizipleşmeler, iç çekişmeler yaşanmıyorsa işte bu ahlak sebebiyledir.''

Avcı, ''Hiç unutmuyorum 2002 seçimlerinden sonra AK Parti büyük bir çoğunlukla iktidara geldiği zaman Türk siyasetinin duayen isimlerinden Süleyman Demirel, 'Bu kadar büyük bir meclis grubunu ben bile idare edemem, 1,5-2 sene içinde bunlar dağılırlar' demişti. Ne oldu? AK Parti meclis grubu da teşkilatı da 13 yıldan beri büyük bir dayanışma ve kardeşlik hukuku içinde bugünlere kadar geldi. İnşallah aynı ahlakla, aynı vefayla bundan sonra da sürecek. Bu kadar büyük bir camiada görev dağılımları yapılırken, vazifeler dağıtılırken şüphesiz bazı kırgınlıklar da olur. Biz de bu tür burukluklar, kırıklıklar yaşanmıştır ama bunların hiçbiri bir siyasi parçalanma için gerekçe olarak kullanılmamıştır. Herkes haksızlığa uğradığını, hak ettiği vazifelerin kendisine verilmediğini düşünse bile bunu büyük bir olgunlukla problem yapmamıştır" diye konuştu.

 Makam ve mevkilerin geçici olduğunu vurgulayan Avcı, "Önemli olan hep birlikte gönül verdiğimiz, ideallerin, ilkelerin yozlaşmadan, sığlaşmadan yürüyüşünü sürdürmesidir. Bunu birlikte başarıyoruz. 7 Haziran seçimlerinin de daha sonrasının da bu birliğimizin tezahürü olacağına inanıyorum" dedi.

Etkinlikte, AK Parti Eskişehir Milletvekili adayları Salih Koca, Emine Nur Günay, Mustafa Kemal Biçerli, Yetkin Tetik ve Ali Demirel ile AK Parti İl Başkanı Dündar Ünlü de birer konuşma yaptı.