Milli Eğitim Bakanı Avcı:

Milli Eğitim Bakanı Avcı:
Milli Eğitim Bakanı Avcı:
- "Daha önce merkezi hükümet tarafından yapılan pek çok şey, elektrik, su, yol gibi hizmetler Büyükşehir'in sorumluluğunda. Her gittiğimiz yerde vatandaşlarımız bununla ilgili sıkıntılarını bize iletiyorlar. Biz de gerekli yerlere bu konularda uyarıları yapıyoruz"

ESKİŞEHİR (AA) - Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, daha önce merkezi hükümet tarafından verilen elektrik, su, yol gibi hizmetlerin, kanunla Büyükşehir Belediyelerine devredildiğini hatırlatarak, "Her gittiğimiz yerde vatandaşlarımız bununla ilgili sıkıntılarını bize iletiyorlar. Biz de gerekli yerlere bu konularda uyarıları yapıyoruz" dedi.

Mahmudiye ilçesini ziyaret eden Bakan Avcı, Hükümet Konağı girişinde ilgililer tarafından karşıladı. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı sabahı, rüzgarın etkisiyle yüzüne çarpan bayrağı üç kez öperek alnına koyan Beren Nafi Alsan ve kardeşi Ceren Alsan, Avcı'ya çiçek verdi.

Esnaf ve vatandaşla da bir araya gelen Avcı, partisinin ilçe seçim bürosu önünde yaptığı konuşmada, Mahmudiye ilçesinde eğitimle ilgili problemlerde büyük mesafe aldıklarını söyledi.

Avcı, yeni atanan 31 öğretmenle kaymakamlık ziyareti sırasında görüştüğünü ifade eden Avcı, şöyle konuştu:

"Böylelikle ilçenin öğretmen açığı büyük ölçüde giderildi. Tarihi Necati Bey Okulu'nun yeniden yapımı için gerekli çalışmalar tamamlandı. Mahmudiye'de bir anadolu lisesi ihtiyacı talebi var. Bunu Çok Programlı Lise bünyesinde ayrı bir okul olarak açacağız. Bir yıl, bu lisenin bünyesinde daha sonra bağımsız bir lise olarak anadolu lisemizde inşallah Mahmudiye'de devam edecek. Bunun dışında, okul öncesi eğitime Mahmudiye'de ağırlık vermek istiyoruz. Mahmudiye, pek çok hizmette maalesef son dönemde yeterince karşılık bulamadı. Özellikle bir takım hizmetler biliyorsunuz, Büyükşehir Yasası'ndan sonra Büyükşehire aktarıldı. Daha önce merkezi hükümet tarafından yapılan pek çok şey, elektrik, su, yol gibi hizmetler, Büyükşehirin sorumluluğunda. Ama her gittiğimiz yerde vatandaşlarımız bununla ilgili sıkıntılarını bize iletiyorlar. Biz de gerekli yerlere bu konularda gerekli uyarıları yapıyoruz. Biz eğitim, sağlık ve diğer konularla ilgili üzerimize düşeni yaptık, yapmaya da devam edeceğiz. 7 Haziran seçimlerinde Mahmudiye farklı bir başarı sergileyeceğine inanıyorum, ümit ediyorum. İnşallah sizlerden bunu da bekliyorum."