Milli Eğitim Bakanı Avcı:

Milli Eğitim Bakanı Avcı:
Milli Eğitim Bakanı Avcı:
- "Esnafımız, 'istikrar' denildiği zaman geçmişte bunun ne anlama geldiğini, neler yaşadığını, önümüzdeki dönemde istikrarın devamı halinde neler olacağını biliyor"

ESKİŞEHİR (AA) - Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, istikrarın ne anlama geldiğini en iyi esnafın bildiğini belirterek, "Esnafımız, 'istikrar' denildiği zaman geçmişte bunun ne anlama geldiğini, neler yaşadığını, önümüzdeki dönemde istikrarın devamı halinde neler olacağını biliyor" dedi.

Avcı, TEKSAN Sanayi Sitesi'nde yeri bulunan esnafla yaptığı toplantıda, çözülmeyecek hiçbir sorun bulunmadığını bildirdi.

Esnafın siteye polis merkezi kurulmasını talep ettiğini ve İçişleri Bakanlığı ile görüşüp bunu halledeceklerini söyledi.

Avcı, esnafın, 7 Haziran seçimlerinin ne anlama geldiğini, ne getirip ne götüreceğini çok iyi bileceğini vurgulayarak, şunları ifade etti:

"Esnafımız, 'istikrar' denildiği zaman geçmişte bunun ne anlama geldiğini, neler yaşadığını, önümüzdeki dönemde istikrarın devamı halinde neler olacağını biliyor. Önünü göremeyen esnafı, yarını göremeyen esnafı nasıl zorluklar yaşadığını genç arkadaşlar bilmeyebilir ama benim yaşımda olan ya da benden biraz genç olan arkadaşlarımız 12-13 yıl önce Türkiye 'de nelerin yaşandığını, esnafımızın nasıl sık boğaz edildiğini, nasıl kepenk kapatmak zorunda kaldığını çok iyi hatırlıyor. Bunu genç esnaf arkadaşlara sizlerin hatırlatmasında fayda var. İnşallah 7 Haziran sonrası Türkiye 2023 hedefi doğrultusunda istikrar döneminin tekrar devamına kavuşacak ve o zaman şimdiye kadar tesviye nedeniyle sahanın düzelmesi için çalışılan, yapılamayan bir çok şey artık inşaat aşamasına gelmiş olacak. İnşaat yapabilmek için araziyi düzlemek gerekiyor."

Toplantıda, AK Parti milletvekili adayları Salih Koca, Emine Nur Günay, Mustafa Kemal Biçerli, Yetkin Tetik ve Ali Demirel hazır bulundu.