Milli Eğitim Bakanı Avcı:

Milli Eğitim Bakanı Avcı:
Milli Eğitim Bakanı Avcı:
- "Barış içinde, huzur içinde, kardeşlik içinde yaşamak için ne mümkünse yapmaya çalıştık, çalışıyoruz. Bunun devamını, istikrarın devamı bekliyoruz"

ESKİŞEHİR (AA) - Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, "Barış içinde, huzur içinde, kardeşlik içinde yaşamak için ne mümkünse yapmaya çalıştık, çalışıyoruz. Bunun devamını, istikrarın devamı bekliyoruz" dedi.

Mahmudiye ilçesinde pazarı gezerken merkez Odunpazarı ilçesi Belediye Başkanı Kazım Kurt ile karşılaşan Avcı, onunla bir süre kahvehanede sohbet etti.

Daha sonra İsmetpaşa köyüne geçerek vatandaşlara seslenen Avcı, partilerin barajı geçip geçmeyeceğini düşünerek oy tercihinde bulunmanın yanlış olduğunu söyledi.

Hizmet getirebilecek partiye oy verilmesi gerektiğini vurgulayan Avcı, şöyle devam etti:

"Tabii ki tercih sizin ama Türkiye 'nin 12 yılda nereden nereye geldiğini de unutmamak lazım. Bu istikrarın değerini bilmek lazım. Siyasi ve ekonomik istikrarın bozulmasından herkes etkilenir. Kimse 'benim tuzum kuru, ben etkilenmem' diye düşünmesin. O yüzden oy kullanırken de vicdanımıza yaslanacağız. Kim ne yaptı bugüne kadar, kim yapmak istiyor; bunları tartacağız, ona göre oyumuzu kullanacağız.

AK Parti olarak, bugüne kadar yaptığımız işlerde muvaffak olduğumuzu, vatandaşa hizmet için çalıştığımızı Allah da biliyor, vatandaş da inşallah takdir ediyor. Şükür, nimeti artırır. Yapılanların kıymetini bilirsek, Allah daha fazlasını bize nasip eder. Buradaki kardeşlerimin geniş resme bakarak oy kullanmaları gerektiğini belirtmeyi bir vazife biliyorum. Bu memlekette dostluğu, kardeşliği, barışı ve huzuru temin etmek, AK Parti'nin bugüne kadar yaptıkları ortada, bundan sonra da yapacakları belli. Kimin ne yapacağını, yapmayacağını artık vatandaş biliyor."

Birçok konuda kamuoyu anketleri yapıldığını dile getiren Avcı, bunlarda vatandaşların Türkiye'nin en önemli sorununu barış ve ekonomi olarak gördüğünü, bu sorunları da AK Parti'nin çözebileceğine inandığını belirtti.

AK Parti'nin bütün siyasi riskleri göze alarak pek çok kararın altına imza attığını anlatan Nabi Avcı, "Allah'ın izniyle bu sorunları çözmeye talibiz. Bu yükün altına girmişiz, taşın altına elimizi sokmuşuz, bütün siyasi riskleri alarak pek çok kararın altına imzayı atmışız. Barış içinde, huzur içinde, kardeşlik içinde yaşamak için ne mümkünse yapmaya çalıştık, çalışıyoruz. Bunun devamını, istikrarın devamı bekliyoruz. Siz de 7 Haziran günü sandık başına gittiğiniz zaman bunların muhasebesini yaparak oyunuzu kullanırsanız, memleketimiz için en doğru kararı vermiş olursunuz" değerlendirmesinde bulundu.