Milli Eğitim Bakanı Avcı:

Milli Eğitim Bakanı Avcı:
Milli Eğitim Bakanı Avcı:
- "Millet, 1 Kasım'da en çok da yurt dışından Türkiye seçimlerini maniple etmeye kalkan, Türkiye'yi olmadığı bir yerde göstermeye çalışan, bütün mihraklara gereken cevabı çok anlamlı biçimde, Türkiye genelinde verdi. Türkiye, yeni bir istikrar dönemine giriyor"

ESKİŞEHİR (AA) - Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, "Millet, 1 Kasım'da en çok da yurt dışından Türkiye seçimlerini maniple etmeye kalkan, Türkiye'yi olmadığı bir yerde göstermeye çalışan, bütün mihraklara gereken cevabı çok anlamlı biçimde, Türkiye genelinde verdi. Türkiye, yeni bir istikrar dönemine giriyor" dedi.

Avcı, partisinin Eskişehir İl Başkanlığı'nda düzenlediği basın toplantısında, 1 Kasım Milletvekili Genel Seçimleri sonuçlarının herkese hayırlı olması temennisinde bulundu.

Milletin içeriye ve dışarıya güven verecek, sağlam, dirayetli, ön görülebilir, önünü gören bir hükümeti sandıkta kurduğunu anlatan Avcı, şöyle konuştu:

"Milletimize ve Eskişehir halkımıza teşekkür ediyoruz. 1 Kasım seçimlerinde Eskişehir, Türkiye'deki büyük şenliğe ortak oldu. Bu seçim milletin feraseti konusunda dosta düşmana, çok güzel bir mesaj verdi. Millet, 1 Kasım'da en çok da yurt dışından Türkiye seçimlerini maniple etmeye kalkan, Türkiye'yi olmadığı bir yerde göstermeye çalışan, bütün mihraklara gereken cevabı çok anlamlı biçimde, Türkiye genelinde verdi. Türkiye, yeni bir istikrar dönemine giriyor. Bu dönemde birlik ve beraberlik olmalıyız. Tabi ki siyasi rekabetler olur ama partiler arasında siyasi düşmanlık olmaz. Eskişehir'de bunun güzel örneğini hep verdik."

-"Millet, sağlam bir destekle bizi Meclis'e gönderdi"

Nabi Avcı, 7 Haziran seçiminde millet tarafından kendilerine verilen mesaj üzerine çalışmalar gerçekleştirdiklerini belirterek, gelecek dönemde dar gelirlilerin, emeklilerin ve çalışanların sorunları konusunda da bu çalışmalarının semerelerinin alınacağını bildirdi.

Türkiye genelinde herkesi şaşırtan bir oranda oy aldıklarını anlatan Avcı, "Biz tek parti hükümetinin sandıkta kurulmasını bekliyorduk ama milletin bu kadar sağlam bir destekle bizi meclise göndermesi bizim için de çok sevindirici bir sürpriz oldu" diye konuştu.

Avcı, bir gazetecinin "Muhalefet partilerinin aldıkları oy oranlarını nasıl değerlendiriyorsunuz?" sorusu üzerine, "MHP'nin daha da sert düşüş yaşaması ihtimalini görüyordum. Türkiye genelinde ve Eskişehir'de AK Parti'ye destek veren ülkücü kardeşlerimize de teşekkür ediyorum. Onlar, Türkiye'nin nasıl bir badireden geçmekte olduğunu, nasıl bir iç ve dış tehditle karşı karşıya olduğunu bu ülkücü kardeşlerimiz gördüler ve gereken refleksi de sandıkta gerçekleştirdiler. CHP ile ilgili olarak da şaşırmadım. CHP işte böyle gider" yanıtını verdi.  

Öte yandan Avcı, toplantıya mezun olduğu Eskişehir Anadolu Lisesi'nin kravatıyla katıldı.

Basın toplantısına, 1 Kasım seçimlerinde milletvekili seçilen Harun Karacan, Emine Nur Günay ile adaylardan Yetkin Tetik, Ali Demirel ve Yılmaz Altın, AK Parti İl Başkanı Dündar Ünlü ve partililer katıldı. 

Konuşmanın ardından, İl Başkanı Ünlü, Emine Nur Günay'a, 1977-1980 yılları arasında Adalet Partisi'nin Eskişehir milletvekilliği yapan babası Yusuf Cemal Özkan'ın fotoğrafını hediye etti.