Milli Eğitim Bakanı Avcı, Eskişehir'de:

Milli Eğitim Bakanı Avcı, Eskişehir'de:
Milli Eğitim Bakanı Avcı, Eskişehir'de:
- "Bütün Türkiye'de eğitimin her alanında, bütün göstergelerde, okul öncesi eğitimde, ilköğretimde, ortaöğretimde, liselerde, üniversitelerde, araştırma, geliştirmede, üniversite sonrası master, doktora programlarında Türkiye, 13 yıl öncesiyle karşılaştırılamayacak yerlere geldi"

ESKİŞEHİR (AA) - Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, "Bütün Türkiye 'de eğitimin her alanında, bütün göstergelerde, okul öncesi eğitimde, ilköğretimde, ortaöğretimde, liselerde, üniversitelerde, araştırma, geliştirmede, üniversite sonrası master, doktora programlarında Türkiye, 13 yıl öncesiyle karşılaştırılamayacak yerlere geldi" dedi.

Avcı,  AK Parti Eskişehir Milletvekili adayı Emine Nur Günay'ın seçim irtibat bürosunun açılış törenine katıldı.

Konuşmasına başladığında bir vatandaşın, "Sesin gelmiyor hocam" diye seslenmesi üzerine Avcı, "Sesi ne yapacaksın? Görüntü yeter. Bazılarında ses var, görüntü yok. Bazılarında görüntü var, ses yok. İkisini bir araya getirmek için buradayız" diye yanıt verdi.

Milli Eğitim Bakanlığı'yla ilgili sistematik bir kampanya yürütüldüğünü, bu kampanyanın sahiplerini milletin iyi bildiğini belirten Avcı, şöyle konuştu:

"Kimlerin tekerine nasıl çomak soktuğumuzu siz biliyorsunuz. Kimlerin bu kampanyaları körüklediğini, yürüttüğünü çok iyi biliyorsunuz. Bütün Türkiye'de eğitimin her alanında, bütün göstergelerde, okul öncesi eğitimde, ilköğretimde, ortaöğretimde, liselerde, üniversitelerde, araştırma, geliştirmede, üniversite sonrası master, doktora programlarında Türkiye, 13 yıl öncesiyle karşılaştırılamayacak yerlere geldi. Bütün göstergelerde, en azından ikiye katladık. Özellikle ulaşımda, eğitimde, sağlıkta, nereden nereye geldiğimizi çok açık bir biçimde görüyoruz."

- Eskişehir Yüksek Teknolojisi Üniversitesi

Sağlıkta gelinen noktanın belli olduğunu ve şehir hastaneleriyle bunu katlayacaklarını, Eskişehir'de de Yüksek Teknoloji Üniversitesinin yapılmayacağına dair söylentiler yayıldığını hatırlatan Bakan Avcı, "Ekim ayında Meclis açılır açılmaz, söz verdiğimiz üzere Eskişehir Yüksek Teknolojisi Üniversitesini uluslararası bir üniversite olarak açacağız. 2016-2017 eğitim öğretim yılından itibaren de öğrenci almaya başlayacak" diye konuştu.

Kapılarının vatandaşa sadece seçim dönemlerinde değil, her zaman açık olacağını vurgulayan Avcı, şunları kaydetti:

"Hangi makamda olursak olalım, kapımız daima sevgili hemşehrilerimize açık oldu ve bundan sonra da olacak. Geçenlerde CHP Eskişehir milletvekillerinden birinin adını söylemek gerekti. Emin olun hatırlayamadım. Mübalağa olsun diye söylemiyorum. Epey düşünmek zorunda kaldım. Aramızda o milletvekilini gören var mı, bilmiyorum? Adını şimdi de hatırlamakta zorlanıyorum. AK Parti milletvekilleri ile CHP ve MHP milletvekillerinin halkla ilişkileri konusunda birebir şahitsiniz. Bu seçim, tarihi bir seçim. Onun için dört bir taraftan, birbirine hiç benzemeyenler bir araya gelip, AK Parti'nin önünü kesmeye çalışıyor. AK Parti'nin önünü değil, Türkiye'nin önünü kesmeye çalışıyorlar, ama güçlerinin yetmeyeceğini şuradaki coşku da bir kere daha gösteriyor. Haziran ayında millet gereken cevabı, gereken üslupta verecek."

Bakan Avcı, konuşmasını tamamlamasının ardından, beraberindekilerle seçim bürosunun açılışını gerçekleştirdi.