Milli Eğitim Bakanı Avcı, Eskişehir'de

Milli Eğitim Bakanı Avcı, Eskişehir'de
Milli Eğitim Bakanı Avcı, Eskişehir'de
- Bakan Avcı, Beylikova ilçesine fen lisesi, Alpu ilçesine meslek lisesi yapılacağının müjdesini verdi

ESKİŞEHİR (AA) - Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, seçim çalışmaları kapsamında Eskişehir'in Beylikova ve Alpu ilçelerini ziyaret etti.

Bakan Avcı, Beylikova Kaymakamı Selçuk Haskırış'ı, AK Parti seçim irtibat bürosunu, ardından ilçe esnafını ziyaret etti. Avcı ve beraberindekiler daha sonra, Tarım Kredi Kooperatifine bağlı süt tesisinde incelemelerde bulundu, yetkililerden bilgi aldı.

Ardından Alpu ilçesine giden Avcı, Kaymakam Mehmet Zahid Doğu'yu ve Belediye Başkanı Rafet Demirtaş'ı makamında ziyaret etti. Çocukların sunduğu halk oyunları gösterisiyle karşılanan Avcı, burada yaptığı konuşmada yapılan ve yapılacak yatırımlar hakkında bilgi verdi.

Ziyaretlerinde kendisine  AK Parti Eskişehir milletvekili adayı Emine Nur Günay ve İl Başkanı Dündar Ünlü 'nün de eşlik ettiğini söyleyen Avcı, şöyle devam etti:

"Vatandaşlarımızla buluştuk, burada yapılan çalışmalarla ilgili hemşehrilerimize bilgi verdik. Özellikle eğitim alanında yapılan, sürmekte olan ve yapılacak olan çalışmalarla ilgili bilgiler verdik. Ayrıca yerel bazı sorunlar konusunda doğal gazdan ulaşıma pek çok yerel konuda yapılanlar konusunda karşılıklı bilgi alışverişinde bulunduk. Her iki ilçemizde de çok büyük bir hüsnükabul gördük. Eskişehir bu seçime kendine yakışan bir üslupla hazırlanıyor. Buralarda da seçimin heyecanını hep birlikte yaşamış olduk. Beylikova'da bizden beklenen doğal gaz ve fen lisesi talepleri vardı onlarla ilgili gerekli açıklamaları yaptık. Alpu'da tarım ve hayvancılıkla ilgili konularda konuştuk."

Konuşmanın ardından Belediye Başkanı Demirtaş, Avcı'ya gümüş işlemeli baston hediye etti.

Alpu ilçesinde gümüş atölyesini ziyaret eden Avcı, duvarda asılı "Bir işi bilen yapar, az bilen akıl verir, bilmeyen eleştirir, yapmayan çamur atar" sözünü göstererek, "Bu buraya özellikle asılmadı, vatandaşlarımız asmışlar, görüyoruz" dedi. 

Vatandaşlara teşekkür eden Avcı, Beylikova ilçesine fen lisesi, Alpu ilçesine meslek lisesi yapılacağının müjdesini verdi.