Milli Eğitim Bakanı Avcı Eskişehir'de

Milli Eğitim Bakanı Avcı Eskişehir'de
Milli Eğitim Bakanı Avcı Eskişehir'de
- Bakan Avcı Çifteler ilçesinde çeşitli ziyaret ve incelemelerde bulundu

ESKİŞEHİR (AA) - Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Eskişehir'in Çifteler ilçesinde çeşitli ziyaret ve incelemelerde bulundu. 

AK Parti Eskişehir 3. sıra milletvekili adayı Emine Nur Günay ile Çifteler Kaymakamlığı ve Belediye Başkanlığını ziyaret eden Avcı ve Günay, AK Parti İlçe Seçim Koordinasyon Merkezi'nde partililerle görüştü.

Çifteler Belediyesi Arıtma Tesisi'ndeki incelemelerin ardından açıklamada bulunan Bakan Avcı, tesisin yüzde 50 İller Bankası, yüzde 50 hükümetin hibe desteğiyle yapıldığını ve Eskişehir'in ilçeleri arasında sadece Çifteler'de böyle bir tesisin bulunduğunu, Sivrihisar'a da böyle bir tesis yapılması için projelendirme çalışmalarının sürdüğünü kaydetti.

Bütün bunların kimin tarafından yapılması gerektiğini herkesin bildiğini ifade eden Bakan Avcı, şöyle konuştu:

"Bu tesisin kimin tarafından yapılması gerektiğini, başkanda biliyor, başka başkanlarda biliyor. Tesis 15 bin nüfusa hitap edecek şekilde. İller Bankası'nın kontrolünde sürüyor. Bütün bunların kimin tarafından yapılması gerektiğini herkes biliyor. Bunu hükümetimizin de desteği ile Çifteler Belediyesi halkımıza kazandırdı. Çok önemli bir tesis. Sağlık bakımından önemli."

Bakan Avcı, bir gazetecinin Gürsu Belediye Başkanı Cüneyt Yıldız'ın silahlı saldırı sonucu yaralanmasına ilişkin sorusu üzerine, "Daha henüz basın bültenlerine bakmadım. İlçe gezilerde olduğumuz için haberim olmadı. Yeni duyuyorum. Allah şifalar versin. Allah sevenlerine bağışlasın. Geçmiş olsun" dedi.

Bakan Avcı ve beraberindekiler ilçede yapımı süren Türk Dünyası Kültür Evi ve 300 yataklı yurt inşaatını da gezdi.