Milli Eğitim Bakanı Avcı, Eskişehir'de

Milli Eğitim Bakanı Avcı, Eskişehir'de
Milli Eğitim Bakanı Avcı, Eskişehir'de
- İnönü ilçesindeki THK Türkkuşu Havacılık Eğitim Merkezi'ni ziyaret eden Avcı, tesislerle ilgili bilgi aldı

ESKİŞEHİR (AA) - Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Eskişehir'in İnönü ilçesindeki Türk Hava Kurumu (THK) Türkkuşu Havacılık Eğitim Merkezi'ni ziyaret etti.

İlçe merkezi girişinde karşılanan Avcı, Kaymakam Selman Erdoğan ve Belediye Başkanı Kadir Bozkurt ile bir süre sohbet etti.

Kaymakamlık önünde Sabri Kahvecioğlu İlkokulu öğrencilerinin halk oyunları gösterisini izleyen Bakan Nabi Avcı, burada yaptığı konuşmada, merkezi yönetim ile yerel idarelerin uyum içinde çalışması durumunda aşılmayacak engel bulunmadığını kaydetti.

Türkiye 'de bu uyumun sergilendiğini ve işlerin bu şekilde halledildiğini belirten Avcı, "İnönü'ye gelen hizmetlerin hem niteliğini hem de sayısı artırmak için hep birlikte gayret gösteriyoruz. İnönü Belediye Başkanlığına buradan 2 milyon 780 bin liralık bir proje bedeli konusunda yüzde 50 indirim yapılmıştı. Geriye kalan yüzde 50'lik dilimi de biz halledeceğiz. İnönü Mesleki Teknik Anadolu Lisesinde 8 derslik, iki atölyeli ek bina, bir de spor salonu için planlamalarını yaptık. İhaleye hazır hale getirdik. Yakından ihalesi çıkacağız. hükümet olarak projelere katkıda bulunmak için elimizden geleni yapacağız. İnönü her yıl bir adım daha ileriye gidecek" diye konuştu.

Daha sonra Avcı, THK Türkkuşu Havacılık Eğitim Merkezi'ni gezerek, Merkez Müdürü Osman Köşker'den kurum ve yürütülen faaliyetler hakkında bilgi aldı.