Milli Eğitim Bakanı Avcı, Eskişehir'de

Milli Eğitim Bakanı Avcı, Eskişehir'de
Milli Eğitim Bakanı Avcı, Eskişehir'de
- Avcı, Seyitgazi ilçesindeki ETİ Maden İşletmeleri Genel Müdürlüğü'ne bağlı Kırka Bor İşletmesi'ni ziyaret etti

ESKİŞEHİR (AA) - Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Seyitgazi ilçesindeki ETİ Maden İşletmeleri Genel Müdürlüğü'ne bağlı Kırka Bor İşletmesi'ni ziyaret etti.

Avcı, ziyaretinde fabrika hakkında yetkililerden bilgi aldı. İşletmenin çok iyi bir performans sergilediğini söyleyen Avcı, ETİ Madencilik İşletmesi ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında bir sosyal sorumluluk projesi kapsamında Mesleki ve Teknik Lisesi'nin açılacağını kaydetti.

Çalışan işçilerin niteliğini arttırmak ve ETİ Madencilik İşletmesi'ne ve diğer tesislerde istihdam edilebilecek nitelikte öğrencilerin yetişmesini hedeflediklerini anlatan Avcı, şöyle konuştu: 

"Biz, her türlü katkıyı inşallah vereceğiz. Zaten bizim bu konuda organize sanayi bölgelerinde açılmış meslek liselerimiz var. 14 ilde, 14 organize sanayi bölgesinde açılmış, 20 Mesleki ve Teknik Lisemiz var. Biz bu liselerimiz de öğrenci başına, bölümün niteliğine göre, o okula ve organize sanayi bölgesi yönetimine öğrenci başına 3 bin 500 lira ile 5 bin 500 lira arasında değişen ödemeler yapıyoruz. Dolayısıyla aynı modeli burada da uygulayabiliriz. Açacağımız mesleki ve teknik liseyle hem nitelikli ve ara eleman ihtiyacını birlikte karşılarız hemde diğer benzer kuruluşlara da istihdam edilebilecek nitelikte gençlerin eğitimini birlikte gerçekleştiririz."

Avcı, daha sonra Kırka Mahallesi'nde partisine ait seçim irtibat bürosunda vatandaşlara hitap etti.

İlçeye yapılması planlanan çalışmalar hakkında vatandaşlara bilgi veren Avcı, "Merkeze doğalgazın gelme konusu vardı. Onun sözünü Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı vermişti. Ben de buradan bir kere daha teyit etmek için söylüyorum" dedi.