Milli Eğitim Bakanı Avcı, Eskişehir'de

Milli Eğitim Bakanı Avcı, Eskişehir'de
Milli Eğitim Bakanı Avcı, Eskişehir'de
- Bakan Avcı, milletvekili adayı Yetkin Tetik'in seçim bürosunun açılışına katıldı

ESKİŞEHİR (AA) - Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı,  AK Parti Eskişehir Milletvekili adayı Yetkin Tetik'in seçim bürosunun açılışına katıldı.

Bakan Avcı, Mustafa Kemal Paşa Mahallesi'ndeki seçim bürosunun açılışındaki konuşmasında, kente yapılan yatırımlar hakkında bilgi verdi.

Bu güne kadar "az laf çok " sloganıyla yola devam ettiklerini söyleyen Avcı, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Ama sonra baktık ki olur olmadık yerde, yaptıklarımıza başkaları sahip çıkıyor. Dede Korkut Parkı açıyoruz. Türkiye 'nin en büyük parklarından biri 77 dönüm, içine  spor tesisleri kuruyoruz. Gençler, hanımlar orada spor yapsınlar diye. Hem yaptıklarımıza sahip çıkıyorlar hem de genel başkanları geliyor, 'Büyükşehir'in yaptıklarına iktidar sahip çıktı' diyor. El insaf" ifadelerini kullandı. 

Hızlı treni AK Parti iktidarının yaptığını ama başkalarının sahip çıkmaya çalıştığını ifade eden Avcı, şöyle konuştu:

"33 bin kişilik bir stat yapıyoruz, başka yerlerde eski stat yeri yapılaşmaya açılıyor, onun parasıyla yapılaşmaya, ranta açılıyor eski stat yerleri, onun parasıyla yeni statlar yapılıyor. Biz Eskişehir'de eski stadımızın yerini şehir meydanı, millet bahçesi yapacağımızı, bir kent merkezi yapacağımızı, asla yapılaşmaya açmayacağımızı söylüyoruz. Birileri gelip Eskişehir stadına sahip çıkmaya çalışıyor. Sağda solda propaganda yapıyor. Eskişehir'in vefakar çocukları kimin ne yaptığını, ne yapmadığını çok iyi biliyor. Onun için biraz fazla konuşmaya başladık bu günlerde çünkü baktık ki biz konuşmayınca başkaları yaptığımız işlerin üzerine etiket yapıştırmaya kalkıyorlar."

Avcı, Eskişehir'e kalıcı eserlerin yanında parklar ve stadyum gibi birçok yatırımın yapıldığını sözlerine ekledi.

Konuşmanın ardından Avcı ve beraberindekiler, seçim bürosunun açılışını yaptı.