Milli Eğitim Bakanı Avcı, Eskişehir'de

Milli Eğitim Bakanı Avcı, Eskişehir'de
Milli Eğitim Bakanı Avcı, Eskişehir'de
- Bakan Avcı, Eskişehir'de Yaşayan Bilecikliler Derneği üyeleriyle bir araya geldi

ESKİŞEHİR (AA) - Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Eskişehir'de Yaşayan Bilecikliler Derneği üyeleriyle yemekte bir araya geldi.

Bir restoranda düzenlenen etkinlik öncesi gazetecilere açıklama yapan Avcı, Eskişehir'in  Türkiye 'nin özeti gibi olduğunu söyledi. 

Eskişehir'de Türkiye'nin dört bir yanından vatandaşların yaşadığını dile getiren Avcı, şunları kaydetti:

"Ayrıca Türk dünyasının dört bir yanından hemşehrilerimiz var. Balkanlardan, Batı Trakya'dan, Kafkaslardan, diğer Türk cumhuriyetlerinden, Kırım'dan pek çok hemşehrimiz Eskişehir'de yaşıyor. Biz de hemşehri derneklerimizle onların sivil toplum kuruluşlarıyla sadece bugün değil, her zaman yakın ilişki içinde olmaya çalışıyoruz. Hem onların özel sorunlarını hem de genel olarak Eskişehir ve Türkiye ile ilgili kendi meslek gruplarıyla ilgili sorunlarını dinliyoruz. Elimizden geldiği kadar da yardımcı olmaya, çözüm geliştirmeye çalışıyoruz. Bugün de burada Eskişehir'de yaşayan Bilecikli hemşehrilerimizle buluşuyoruz. Onları dinleyeceğiz. Taleplerini dinleyeceğiz, sorunlarını dinleyeceğiz, Eskişehir ile ilgili onların çözüm önerilerini, eleştirilerini, değerlendirmelerini alacağız. Yani bir istişare toplantısı yapmış olacağız."

Bakan Avcı, toplantıya katılan dernek yetkililerine teşekkür etti.