Milli Eğitim Bakanı Avcı'dan AA'ya ziyaret

Milli Eğitim Bakanı Avcı'dan AA'ya ziyaret
Milli Eğitim Bakanı Avcı'dan AA'ya ziyaret
- Bakan Avcı: "AA son dönemde çok büyük atılımlar yaptı, sadece Eskişehir'de ya da Türkiye'de değil, bütün dünyanın sesini dünyaya duyuran bir global ajans haline geldi" -"Ben AA'nın tarihi misyonuna uygun bir düzeyi bugün yakaladığını düşünüyorum"

ESKİŞEHİR (AA) - Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Anadolu Ajansı'nın (AA) son dönemde çok büyük atılımlar yaptığını, sadece Eskişehir'de ya da Türkiye 'de değil, bütün dünyanın sesini dünyaya duyuran bir global ajans haline geldiğini söyledi. 

Bakan Avcı,  AK Parti Eskişehir milletvekili adayı Emine Nur Günay ile AA Eskişehir Bürosunu ziyaret etti.

Bakan Avcı, ziyarette Eskişehir Büro sorumlusu görevine getirilen Hüseyin Yeşilkavak'a başarılar diledi. 

AA Eskişehir Bürosunun bugüne kadar sadece Eskişehir ile sınırlı kalmadığını, çevre kentlerden de çok ciddi haber akışı sağladığını ifade eden Bakan Avcı, şunları kaydetti:

"Eskişehir Bürosu çalışanları bugünkü teknolojik imkanlarla bu hizmetlerini çok daha ileriye taşıyacak. AA son dönemde çok büyük atılımlar yaptı, sadece Eskişehir'de ya da Türkiye'de değil, bütün dünyanın sesini dünyaya duyuran bir global ajans haline geldi. Çok farklı dillerde, düzenli haber akışı sağlıyor. Ben AA'nın tarihi misyonuna uygun bir düzeyi bugün yakaladığını düşünüyorum. Eskişehir Bürosu da bunun çok güzel örneklerinden biri. Ben bütün çalışanlara başarılar diliyorum. Biz Eskişehir ile ilgili yaptığımız çalışmalarda zaman  zaman, yaptığımız işlerin yeterince veya doğru tanıtılamadığı durumlarda hep şu teselliye sığınıyoruz; AA var, AA işin doğrusunu nasılsa yayınlayacaktır, AA nasılsa bu yanlışı düzeltecektir diye. Çünkü Eskişehir'de de ciddi bir dezenformasyon altyapısı olduğunu biliyoruz ama AA bu dezenformasyon çabalarını kırmakta ve halkı doğru bilgilendirmekte çok önemli bir fonksiyon icra ediyor. Onun için de sizlere çok teşekkür ediyorum."