NSK Eskişehir Basket'in ABD'li oyuncusu ikinci yarıdan umutlu

NSK Eskişehir Basket'in ABD'li oyuncusu ikinci yarıdan umutlu
NSK Eskişehir Basket'in ABD'li oyuncusu ikinci yarıdan umutlu
- Walsh: "Sezonun ikinci yarısında kesinlikle daha çok galibiyet istiyoruz. Çok daha yarışmacı bir takım olacağız"

ESKİŞEHİR (AA) - Türkiye Basketbol Lig ekiplerinden NSK Eskişehir Basket'in ABD 'li oyuncusu Matt Walsh, sezonun ikinci yarısı için kesinlikle daha çok galibiyet istediklerini ve çok daha yarışmacı bir takım olacaklarını bildirdi.

Walsh, kulübün resmi internet sitesinden yaptığı açıklamada, Eskişehir'deki insanların kendisine karşı güzel hisler beslemesinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Sezona kendisi adına yavaş bir başlangıç yaptığını ifade eden Walsh, şunları belirtti:

"İlk maçlarda çok iyi oynayamadım. İlk yarının ilerleyen bölümlerinde yavaş yavaş kendimi bulmaya başladım. Sezonun ikinci yarısında çok daha iyi olmayı umuyorum. Yetenekli oyunculardan kurulu bir ekibiz. Ribaund alma, iyi pas oyunu, skor üretme adına bu takım ne yapması gerekiyorsa, bunu iyi yapıyor. Birçok sayı üretiyorsunuz ve her maçı kaybediyorsunuz, bu tabii ki insana kötü hissettiriyor. Sezonun ikinci yarısı için kesinlikle daha çok galibiyet istiyoruz. Çok daha yarışmacı bir takım olacağız. Şu anda biz aynı amaca sahip çok iyi oyunculardan kurulu bir ekip haline geldik. Bu ligde kalmak bizim bu yılki ana hedefimiz. Bunu yapacağımıza inanıyoruz."

- "Basketbolu Eskişehir'de bırakmayı isterim"

Walsh, uzun yıllar çok farklı liglerde oynadığına ve  Avrupa 'nın birçok ligini de takip ettiğine değindi.

Bu sezon Türkiye'nin en iyi ligler arasında yer aldığını vurgulayan ABD'li basketbolcu, şu ifadeleri kullandı:

"Her takım çok iyi. NSK Eskişehir Basket gibi kaliteli bir takımın son sırada olması büyük bir çılgınlık. Her hafta, ligin en üst sırasındaki takımlarının, diğer takımlar tarafından rahatlıkla mağlup edilebildiklerini görebiliyorsunuz. Bu yüzden burası harika bir lig. Burada oynamak benim için çok büyük bir keyif. Eskişehir Basket takımındaki başta Türk olan oyuncular beni büyük bir sevgiyle kucakladı. Hepsi, hem yardımsever hem de sıcakkanlı insanlar. Kulüp yönetimi her anlamda harika, ailemle özenle ilgileniyorlar. Türkiye çok sıcak bir ülke, ailem de burada vakit geçirmekten büyük keyif alıyor. Gelecek yıl Eskişehir'e yerleşmeyi dört gözle bekliyoruz. Burada yaşamak için heyecanlanıyorum. Konuştuğum hiç kimse Eskişehir hakkında en ufak kötü bir şey söylemedi. İç saha maçlarında taraftardan ciddi anlamda bir destek gördüğümüzü de düşünürsek, burası harika bir şehir bizim için. Basketbolu Eskişehir'de bırakmayı çok isterim."