Odunpazarı Belediye Başkanı Kurt:

Odunpazarı Belediye Başkanı Kurt:
Odunpazarı Belediye Başkanı Kurt:
- "Odunpazarı'ndaki tarihi bölge trafiğe kapatılmalı"

ESKİŞEHİR (AA) - Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, tarihi Odunpazarı evlerinin bulunduğu bölgenin trafiğe kapatılması gerektiğini bildirdi.

Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi'nde ''Odunpazarı ve Turizm'' konulu panelde konuşan Kurt, turizmle ilgili alınacak olan kararların Eskişehir'in yararına olacağını dile getirdi.

Alınacak kararlarda mutlaka esnafın katkısının ve katılımının olması gerektiğini belirten Başkan Kurt, şunları kaydetti:

"Hazırlayacağımız proje tüm kesimlerin olur diyeceği bir proje olmalı. Odunpazarı'nda ve Hamamyolu'nda çalışan insanlarımızın, ticaret yapan insanlarımızın haklarının korunmasını sağlayalım. Bunu yaparken de o bölgede yaşayan insanlarımızın da, o bölgelerden yararlanan insanlarımızın da hakları olduğunu, onların da dikkate alınacak görüşleri olduğunu bilerek hareket edelim." 

Kurt, Odunpazarı'nda 300'e yakın tarihi evin olduğunu anlatarak, "Odunpazarı'ndaki tarihi bölge trafiğe kapatılmalı. Bazı sokaklar mutlaka ziyaret edilmeli. Bunun da araçlarla yapılması mümkün değil" ifadelerini kullandı.

Programda, Doç. Dr. Yaşar Sarı ve TÜRSAB Eskişehir Bölge Yürütme Kurulu Başkanı Akın Çamoğlu da birer konuşma yaptı.