Odunpazarı Belediyesi'nden "Halk Market" uygulaması

Odunpazarı Belediyesi'nden "Halk Market" uygulaması
Odunpazarı Belediyesi'nden "Halk Market" uygulaması
ESKİŞEHİR (AA) - Odunpazarı Belediyesi'nin maddi durumu yetersiz vatandaşlar için oluşturduğu "Halk Market" projesi düzenlenen törenle hayata...

ESKİŞEHİR (AA) - Odunpazarı Belediyesi'nin maddi durumu yetersiz vatandaşlar için oluşturduğu "Halk Market" projesi düzenlenen törenle hayata geçti.

Kurtuluş Mahallesi Ziyapaşa Caddesi'nde düzenlenen törende konuşan  Belediye  Başkanı Kazım Kurt,  proje sayesinde ihtiyaç sahibi vatandaşlara erzak kolisi göndermek yerine, gerçekten ihtiyaç duydukları ürünleri kendilerinin seçebilmesini sağlayacaklarını söyledi.

Vatandaşların aynı zamanda alışveriş yapma psikolojisini yaşama fırsatı bulacağını ifade eden Kurt, "Bu da insan onuruna yakışır bir yardım sisteminin örneklerinden biri olacak. Açılışını yaptığımız bu proje tamamen bir market formatındadır. Belediyemize bağış olarak verilen gıda, temizlik, giyim ve yakacak maddelerini niteliklerine uygun olarak depolayacağız. Maddi durumu iyi olmayan vatandaşlarımız da buradan alışverişlerini yapabilecek" dedi. 

Kurt, 25 Temmuz tarihinde hayırsever vatandaşlar ve iş yeri sahipleri tarafından yapılacak yardımların vergisel avantajlardan yararlanabilmeleri için belediye ve Türk Kızılayı Eskişehir şubesi arasında "Destek Hizmet Projesi İşbirliği Protokolü" imzalandığını da anamsatarak, "Bu sayede yardımda bulunan işverenlerimiz de vergi muafiyetinden yararlanabilecekler" diye konuştu. 

Konuşmaların ardından,  CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, Cemal Okan Yüksel ve diğer ilgililer tarafından marketin açılışı yapıldı.