Odunpazarı'nda 3.5 ton atık pil toplandı

Odunpazarı'nda 3.5 ton atık pil toplandı
Odunpazarı'nda 3.5 ton atık pil toplandı
ESKİŞEHİR (AA) - Odunpazarı Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü'nün yürüttüğü atık pil toplama çalışmaları devam ediyor.Belediyeden yapılan...

ESKİŞEHİR (AA) - Odunpazarı Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü'nün yürüttüğü atık pil toplama çalışmaları devam ediyor.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü, kullanılmış pillerin çevreye atılmasını önlemek ve geri dönüşümle yeniden kazanılmasını sağlamak amacıyla başlattığı projede, bu yıl içinde 3.5 ton atık pil topladı.

Vatandaşların kullandıkları pil ve bataryaların, okul , hastane, resmi kurum, muhtarlık ve Odunpazarı Belediyesi'nin hizmet binalarında bulunan toplama kutularına bırakılabileceğini belirten yetkililer, toplum sağlığı ve su kaynaklarının korunması için, atık pilleri ayrı bir yerde biriktirilmesi gerektiğini kaydetti.

Eskişehir halkının büyük destek verdiği projede toplanan atık pil ve bataryalar, Taşınabilir Pil Üreticileri ve İthalatçıları Derneği'ne teslim edilerek, kullanılmış pillerin çevreye herhangi bir zarar vermeyecek şekilde bertaraf edilmesine olanak sağlanıyor.

 


  ETİKETLER:

  çevre

  ,

  Okul

  ,

  toplum

  ,

  kurum

  ,

  Resmi

  ,

  koruma

  ,

  hizmet