Odunpazarı'ndan kısa kısa

Odunpazarı'ndan kısa kısa
Odunpazarı'ndan kısa kısa
- Çölyakla Yaşam Derneği üyelerinden Kurt'a ziyaret

ESKİŞEHİR (AA) - Eskişehir Çölyakla Yaşam Derneği üyeleri Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt'u ziyaret etti.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, gerçekleşen ziyarette Çölyak hastalığı ve dernek çalışmaları hakkında Başkan Kurt'a bilgi veren dernek üyeleri, dernek çalışmalarına katkılarından dolayı Başkan Kurt'a teşekkür etti.

Dernek Başkanı Hicran Niron, buğday ülkesinde buğdaysız yaşamanın büyük küçük herkesi zorladığını belirterek, şunları söyledi:

"Evden dışarıya tok çıkıp eve aç dönmekteyiz. Günlük yaşam aktivitelerinde zorlanmaktayız. Çölyaklıyız dediğimizde 'Nerelisin?', 'Ne yak yak' gibi tepkilerle karşılaşıyoruz. Glutenli ürünü yemediğimizde kapris olarak algılanıyoruz, bunu istemiyoruz. Unutulmamalı ki, her 100 kişiden biri çölyaklı. Bizler toplumu parçasıyız. Eşiniz, anneniz, babanız, çocuğunuz. Acımanızı değil, duyarlılık bekliyor."

Eskişehir Çölyakla Yaşam Derneği üyelerine gerçekleştirdikleri ziyaret için teşekkür eden Başkan Kurt, dernek çalışmalarına katkı sağlayacaklarını kaydetti.

- Odunpazarı bölgesinde ışıklandırma çalışmaları

Odunpazarı Belediyesi'nin Kurşunlu Camii ve Külliyesi'nde özel bir ışıklandırma çalışması yaptı.

Belediyeden yapılan açıklamada, belediye yetkilileri ışıklandırma çalışmalarının tarihi bölgenin birçok noktasında devam edeceğini ve amaçlarının bölgenin canlanmasına katkı sağlamak olduğunu belirtti.

Bölgede ayrıca gazeteci yazar Uğur Mumcu'nun özel bir ışıklandırma ile hazırlanan resmi Kurşunlu Külliyesi önünde belirlenen özel bölüm hazırlandığı kaydedildi.