Öğrenciler "Engelleri"ni açtıkları sergiyle aştı

Öğrenciler "Engelleri"ni açtıkları sergiyle aştı
Öğrenciler "Engelleri"ni açtıkları sergiyle aştı
ESKİŞEHİR (AA) - Eskişehir'de, Anadolu Üniversitesi (AÜ) Engelliler Entegre Yüksekokulu'nda öğrenim gören işitme engelli öğrencilerin yaptığı...

ESKİŞEHİR (AA) - Eskişehir'de, Anadolu Üniversitesi (AÜ) Engelliler Entegre Yüksekokulu'nda öğrenim gören işitme engelli öğrencilerin yaptığı eserler, sergileniyor.

Yüksekokulda düzenlenen "Engelliler Entegre Yılsonu Sergisi"nde 44 öğrenci tarafından 90'a yakın eser yapıldı. 

Sergi ile ilgili açıklama yapan Engelliler Entegre Yüksekokulu müdürü Doç. Dr. Sema Batu, geleneksel yılsonu sergisi ile öğrencilerin engellerini aştıklarını söyledi.

İşitme engelli öğrenciler tarafından farklı alanlarda eserler ortaya konulduğunu belirten Batu, "Yapı Ressamlığı, Grafik, Seramik ve Bilgisayar Operatörlüğü bölümünde okuyan öğrenciler tarafından bu sergi düzenlendi. Öğrenciler sene boyunca yaptıkları eserleri bir araya getirdi. Öğrencilerimiz emek verdiği bu eserlerle engelleri yıkmaya çalışıyorlar. Buradaki işitme engelli öğrenciler herşeyi anlayabiliyorlar ve kendilerini ifade edebiliyorlar. Onlara öğrettiğimiz şeyleri de eserlerine yansıttıklarını görüyoruz" diye konuştu.

Sergi açılışının ardından sergide eserleri olan öğrenciler fotoğraf çektirdi.