Oryantiring Gençler Grup Müsabakası Eskişehir'de yapılacak

Oryantiring Gençler Grup Müsabakası Eskişehir'de yapılacak
Oryantiring Gençler Grup Müsabakası Eskişehir'de yapılacak
- ESOGÜ Merkez Yerleşkesi'nde 20 ilden yaklaşık 250 ortaöğretim sporcu, harita ve pusula yardımıyla hedefe ulaşmaya çalışacak

ESKİŞEHİR (AA) - Türkiye Okul Sporları Federasyonu tarafından düzenlenen ve Eskişehir Valiliği tarafından desteklenen Oryantiring Gençler Grup Müsabakası yarın, Eskişehir'de gerçekleştirilecek.

Valilikten yapılan açıklamaya göre, 20 ilden yaklaşık 250 ortaöğretim öğrencisinin katılacağı etkinlikte, sporcular harita ve pusula yardımıyla belirlenen hedef noktalarına ulaşacak ve parkuru tamamlayacak. 

Türkiye Oryantiring Federasyonu İl Temsilcisi Fırat Canikli, oryantiringin her türlü arazide yapılabilen ve her yaşta kişiye hitap eden keyifli bir doğa sporu olduğunu bildirdi.

Bu sporda katılımcıların, belirlenen araziye yerleştirilen kontrol noktalarını harita ve pusula yardımıyla en kısa zamanda bulmaya çalıştığını belirten Canikli, " Çevre koruma ve doğa bilincinin geliştirilmesine, konsantrasyon becerisi kazandırmaya, yön bulma, karar verebilme ve strateji kurma yetisini geliştirmeye yardımcı olan bu sporun Eskişehir'de yapılmasında katkı ve desteklerinden dolayı Eskişehir Valiliğine teşekkür ediyoruz" ifadelerini kullandı.

Etkinlik, yarın saat 11.00'de Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Merkez Yerleşkesi yanındaki ormanlık alanda gerçekleşecek.

 


  ETİKETLER:

  Türkiye

  ,

  çevre

  ,

  Okul

  ,

  doğa

  ,

  koruma