Osmanlı'nın ilk kalesine yürüdüler

Osmanlı'nın ilk kalesine yürüdüler
Osmanlı'nın ilk kalesine yürüdüler
- Osmanlı Devleti'nin ilk hutbesinin okunduğu Karaceşehir'e yürüyüş gerçekleştirildi

ESKİŞEHİR (AA) -  Gençlik Hizmetleri ve Spor il Müdürlüğü tarafından obeziteye karşı mücadele kapsamında düzenlenen organizasyonla Osmanlı Devleti'nin ilk hutbesinin okunduğu Karaceşehir'e yürüyüş gerçekleştirildi.

Meşelik ormanlarından başlanan yürüyüşe 30 kişinin katıldığı ve yürüyüşün 15 kilometrelik bir güzergahtan geçtiği bildirildi.

Konu ile ilgili açıklama yapan antrenör Gökay Konuk, "Yürüyüşe soğuk havaya rağmen devam edildi. Osmanlı Devletinin ilk hutbesinin okunduğu Karaceşehir'e yürüdük. Etkinliğe katılım çoktu. Tarihi bir yere yürümek çok güzel bir duygu ve katılımcılarda bun yürüyüşten çok memnun kaldı. Karacaşehir kalesini ve camisini gezen katılımcılar hem doğa hemde tarihle iç içe bir etkinliğe imza attılar" dedi.

Yürüyüş sonrasında sabah güneşi eşliğinde simit ve çayla beraber sabah kahvaltısı yaptıklarını anlatan Konuk, yaşam kalitesini arttıran ve obeziteye karşı mücadele kapsamında doğa yürüyüşlere katılmak isteyenlerin bu etkinliklere ücretsiz olarak katılabileceklerini kaydetti.