Patlayan şofbenin kazanı roket gibi fırladı

Patlayan şofbenin kazanı roket gibi fırladı
Patlayan şofbenin kazanı roket gibi fırladı
- Eskişehir'de tek katlı bir evin banyosundaki elektrikli şofbenin çelik kazanı, patlamanın etkisiyle fırlayıp çatıyı delerek 500 metre uzaklığındaki bir binanın dış duvarına çarptı - Söz konusu iki evde hasar meydana geldi

ESKİŞEHİR (AA) - Eskişehir'de, Iraklı bir ailenin kaldığı tek katlı evin banyosunda bulunan elektrikli şofbenin patlaması sonucu fırlayan çelik kazan, çatıyı delip 500 metre uzaklığındaki başka bir evin dış duvarına çarparak düştü. Olay nedeniyle iki evde hasar meydana geldi.

Alınan bilgiye göre, Odunpazarı ilçesi Karapınar Mahallesi Terziler Sokağı'nda, Iraklı bir ailenin yaşadığı tek katlı evin banyosundaki elektrikli şofben, henüz belirlenemeyen bir nedenle infilak etti.

Patlamanın etkisiyle şofbenin içinde bulunan çelik kazan, evin çatı kısmını delip olay yerinden 500 metre uzaklığındaki bir apartmanın 5'inci katında yer alan evin dış duvarına zarar verdikten sonra yola düştü.

Olaydan yara almadan kurtulan iki Iraklı, ifadelerine başvurulmak üzere polis merkezine götürüldü.

Iraklı ailenin komşuları, gazetecilere yaptığı açıklamada, gürültüyü duyunca deprem olduğunu zannederek evlerinden dışarı çıktıklarını söyledi.

Evine çelik kazan isabet eden Barbaros Kılınç ise şunları kaydetti:

"Evime yeni girmiştim. Televizyonu açtım. Bu sırada şiddetli bir ses duydum. Dışarı baktım, kaza olabilir diye ancak yan odaya geçtiğimde duvarda büyük bir deliğin olduğunu gördüm. Sonra aşağıya inip polise haber verdim. Evimden 500 metre ileride bulunan bir evde şofben patlaması olduğunu duydum."


  ETİKETLER:

  Deprem

  ,

  haber

  ,

  Barbaros