Polisten araç sürücülerine "tatlı" denetim

Polisten araç sürücülerine "tatlı" denetim
Polisten araç sürücülerine "tatlı" denetim
- Eskişehir Emniyet Müdürlüğü Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri yol denetiminde emniyet kemeri takmayan sürücüleri hem uyardı hem de kek ikram etti

ESKİŞEHİR (AA) - Eskişehir Emniyet Müdürlüğü Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri yol denetiminde emniyet kemeri takmayan sürücüleri hem uyardı hem de kek ikram etti.

Bölge Trafik Denetleme Şube Müdür Yardımcısı Tuncay Yardım, gazetecilere yaptığı açıklamada, müdürlük olarak trafik denetlemelerinin yılın 365 günü 24 saat devam ettiğini belirterek, hız ve emniyet kemeri denetimine daha fazla önem verdiklerini, bunun nedeninin ise hız ve emniyet kemeri kullanmamaktan kaynaklanan ölümlü ve yaralamalı kazaların sayısının yüksek olmasından kaynaklandığını kaydetti.

Emniyet kemeri kullanımı konusunda amaçlarının farkındalık oluşturmak olduğunu ifade eden Yardım, şöyle konuştu:

"Emniyet kemeri kullanımı yapılan bilimsel çalışmalar neticesinde yüzde 50 oranında ölüm ve ciddi yaralanmaları azalttığı bilinmektedir. Eskişehir olarak çevre yollarında emniyet kemeri kullanımı ön koltuklar için yüzde 75'lik sevide. Bu da sevindirici bir oran. Ancak bunu şehir içi için söylememiz mümkün değil. Emniyet kemeri kullanımı her durumda ve her koşulda olması gerekiyor. Düşük hızlarda bile araç içerisinde emniyet kemeri kullanmazsak bir kaza sırasında ciddi yaralanmalara neden olabiliriz. Eskişehir Emniyet Müdürlüğü olarak bugün Polis Teşkilatı'nın 170'inci kuruluş yıl dönümü nedeniyle bugüne has sürücülerimizi konu ile ilgili uyardık, küçük ikramlarda bulunduk ve sürücülerimizi bilgilendirdik."