Sağlık-Sen Eskişehir Şube Başkanı Köksal:

Sağlık-Sen Eskişehir Şube Başkanı Köksal:
Sağlık-Sen Eskişehir Şube Başkanı Köksal:
- "Sert geçen kış tüm şehri etkilerken, en fazla etkilenen engelliler oldu. Birçok engelli kar yağışının başladığı gün itibarıyla evlerinden çıkamadı"

ESKİŞEHİR (AA) - Sağlık-Sen Eskişehir Şube Başkanı Hasan Hüseyin Köksal, sert geçen kış şartlarında en fazla engellilerin etkilendiğini ve birçok engellinin kar yağışının başladığı günden beri evlerinden çıkamadığını söyledi.

Köksal, düzenlediği basın toplantısında, kar yağışının ardından belediyelerin tutumunu eleştirdi.

Söz konusu 3 belediyenin de kaldırım ve yol temizliğinde sınıfta kaldığını savunan Köksal, şöyle konuştu:

"Yapılan temizlik çalışmalarında da belediyelerin koordinasyoneksikliği açıkça gözlemlenmiştir. Belediyeler yetkililerin uyarmasına rağmen hiçbir önlem almamış gerekli tedbirlerin alınmasında geç kalmıştır. Kar ve buzla mücadele sadece taşıt yollarını açmaktan ibaret değildi. Yaya kaldırımları, yaya alt ve üst geçitleri gibi yerlerin de açılması gerekirken, çoğu zaman araç yolundaki karlar yayaların kullandığı alanları kürenmektedir. Buzlanmayla mücadele etmede teknolojik buz çözücü kimyasal maddeler mutat olarak kaldırımlara ve yaya yollarına uygulandığında, buzlanmadan önce tedbir alınmış olacaktır. Sert geçen kış tüm şehri etkilerken, en fazla etkilenen engelliler oldu. Birçok engelli kar yağışının başladığı gün itibarıyla evlerinden çıkamadı. Belediyelerin kış aylarında karlanma ve buzlanmaya karşı önlemleri gecikmeden uygulanmaları engelliler açısından son derece faydalı olacaktır."


  ETİKETLER:

  kimyasal

  ,

  kış

  ,

  zaman

  ,

  kar

  ,

  engelli

  ,

  derece

  ,

  Karşı