Sağlık-Sen Genel Başkanı Memiş:

Sağlık-Sen Genel Başkanı Memiş:
Sağlık-Sen Genel Başkanı Memiş:
- "Türkiye'yi Suriye gibi yapmak, kardeş kavgası başlatmak istiyorlardı" - "Sahaya inmek kaydıyla bu oyunu çalışanlarımıza anlatmak için 81 vilayetimizi gezdik. Allah'a hamdolsun, bu oyun bozuldu"

ESKİŞEHİR (AA) - Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş, seçimlerden önce ülkenin Suriye gibi yapılmasının, kardeş kavgası başlatılmasının istendiğini öne sürerek, "Sahaya inmek kaydıyla bu oyunu çalışanlarımıza anlatmak için 81 vilayetimizi gezdik. Allah'a hamdolsun, bu oyun bozuldu" dedi.

Memiş, Sağlık-Sen Eskişehir Şubesinin kent merkezindeki salonda düzenlediği İl Divan Toplantısında, Eskişehir'de bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Türkiye'de işler yoluna girdiğinde birilerinin ülkenin önünü kapatmaya çalıştığına dikkati çeken Memiş, şunları kaydetti:

"Gezi eylemleriyle 17 ağacı bahane ederek, ülkeyi kaosa sürüklemek istediler. Oysaki o 17 ağacı bahane edenler, Yalova'da 170 ağaç kesilirken sessiz kaldı. Okmeydanı'nda Berkin Elvan öldürüldüğü zaman onu 'ekmek almaya giden masum çocuk' gibi gösterenler, Diyarbakır'da fakirlere kurban eti dağıtırken öldürülen Yasin Börü'yü görmezden geldi. Onun için ülkemiz üzerinde oynanan oyunları çok iyi görmek zorundayız. 17 ve 25 Aralık yargı darbesi girişimiyle yapılan algı operasyonuyla bu milletin seçtiği iradeyi yıkmak istediler.

Milletimizin feraseti buna da müsaade etmedi."

Memiş, 7 haziran seçimlerinde istikrarın bozulmasıyla kaos ortamı oluşturmak istendiğini savundu.

"Türkiye'yi Suriye gibi yapmak, kardeş kavgası başlatmak istiyorlardı" ifadesini kullanan Memiş, şu görüşleri paylaştı:

"O esnada Memur-Sen ailesi olarak biz görevimizi üstlendik. Sahaya inmek kaydıyla bu oyunu çalışanlarımıza anlatmak için 81 vilayetimizi gezdik. Allah'a hamdolsun, bu oyun bozuldu. Kardeşliğimizi bozmak isteyenlere karşı nasıl ki Çanakkale'de hep beraber mücadele verdiysek, inşallah bundan sonra da ülkemizi bölmek isteyenlere aynı birliktelikle bu mücadeleyi vererek, ülkemize sahip çıkacağız."

Mazlumların yanında olduklarını anlatan Memiş, Sağlık-Sen'in üye sayısını 250 bine çıkarmak için çalışacaklarını sözlerine ekledi.

Toplantı, pasta kesimiyle sona erdi.