"Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek" yarışması

"Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek" yarışması
"Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek" yarışması
ESKİŞEHİR (AA) - Eskişehir Milli Eğitim Müdürlüğü ile Eskişehir Yeşilay Şube Başkanlığı arasında imzalanan protokol gereği kentte düzenlenen...

ESKİŞEHİR (AA) - Eskişehir Milli Eğitim Müdürlüğü ile Eskişehir Yeşilay Şube Başkanlığı arasında imzalanan protokol gereği kentte düzenlenen "Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek" isimli yarışmada dereceye giren öğrenciler altınla ödüllendirildi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğünde düzenlenen törene yarışmada dereceye giren öğrenciler ve aileleri katıldı. Yeşilay Eskişehir Şubesi Şube Başkan Yardımcısı Numan Temiztaş, törende yaptığı konuşmada, projenin ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinin zararlı alışkanlıklara karşı bilinçli yetişmelerini sağlamak, sigara , alkol, uyuşturucu ve bağımlılığının olumsuz ve yıkıcı etkilerini kavratmak ve gençlerin Yeşilay Cemiyeti'nin faaliyetleri hakkında bilgi sahibi olmalarını sağlamak amacıyla hazırlandığını dile getirdi.

İl Milli Eğitim Müdürü Necmi Özen ise öğrencilere iyi bir vatandaş olma özelliğini kazandırmaya çalıştıklarını söyledi. Kendi eğitim felsefelerinin temelinde "iyi vatandaş yetiştirme" düşüncesi olduğunu aktaran Özen, şunları kaydetti: 

"Ödev ve sorumluluklarını bilen, bunları yerine getiren, önce kendisini koruyan sonra çevresini koruyan ve kendisine ailesine toplumuna hizmet eden bir nesil yetiştirmeye çalışıyoruz. Bunun için yapılacak her türlü iş birliğine ihtiyacımız var."

Konuşmaların ardından öğrencilere ödüllere verildi.