"Sağlıkta Engelleri Kaldırıyoruz" projesi

"Sağlıkta Engelleri Kaldırıyoruz" projesi
"Sağlıkta Engelleri Kaldırıyoruz" projesi
ESKİŞEHİR (AA) - Eskişehir Valiliği, Eskişehir Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği, Eskişehir Türk dünyası Kültür Başkenti Ajansı ve Bursa...

ESKİŞEHİR (AA) - Eskişehir Valiliği, Eskişehir Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği, Eskişehir Türk dünyası Kültür Başkenti Ajansı ve Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı'ın (BEBKA) katkılarıyla Eskişehir Sağlık Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen "Sağlıkta Engelleri Kaldırıyoruz" projesi uygulamaya devam ediyor.

Proje kapsamında yapılan çalışmaları yerinde inceleyen Eskişehir Valisi Güngör Azim Tuna, Sivrihisar Caddesi'ndeki Sağlık Birimini ziyaret etti. Yapılan çalışmalar hakkında Sağlık Müdürü Dr. Ali Mumcu'dan bilgi alan Tuna, son yıllarda sağlık hizmetlerinde çok önemli noktaya gelindiğini söyledi.

Bu projeyle Eskişehir'de çok farklı bir hizmet sunduklarını anlatan Tuna, "Bu proje, Eskişehir Valiliği, Eskişehir Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği, BEBKA ve Türk Dünyası Kültür Başkenti Ajansının destekleriyle hayata geçirildi. Uygulanan proje ile Sağlık Müdürlüğümüz, normal tedavi olmak isteyen, randevu alan veya almak isteyen değişik engellerdeki vatandaşlarımıza yardımcı olmaktadır. Gerekli altyapı ve donanım Sağlık Müdürlüğümüz tarafından oluşturulmuştur" diye konuştu.

Kurumsal olarak böyle bir hizmetin sunulmasından dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Tuna, yetişmiş eleman ve engelli vatandaşlara uygun araç donanımıyla birimin ihtiyaçları çok rahat bir şekilde karşıladığını sözlerine ekledi.

Projeyi başarıyla uyguladıkları için Sağlık Müdürlüğü çalışanlarına teşekkür eden Tuna, "İnsanımız her zaman her şeyin en iyisine layıktır. Engelli vatandaşlarımızın engellerini ortadan kaldırmada bir nebze olsun faydamız oluyorsa ne mutlu bize" dedi.

Proje hakkında bilgi veren Sağlık İl Müdürü Dr. Ali Mumcu ise, bugüne kadar 582 engelli vatandaşa hizmet verildiğini belirterek, çağrı merkezlerine gelen telefonlar ile de engelli vatandaşlara daha kolay ulaştıklarını kaydetti.

Daha sonra birimden ilk kez hizmet alan görme engelli Berrin Uzunömer'e, beyaz bastonu Tuna tarafından teslim edildi.