"Samet hoca bizim için bir şans"

"Samet hoca bizim için bir şans"
"Samet hoca bizim için bir şans"
- Eskişehirsporlu futbolcu Kaan Kanak: "Samet Aybaba'nın takımın başına gelmesiyle pozitif bir durum oluştu. Her şey daha iyi olacak"

ESKİŞEHİR (AA) - DENİZ AÇIK - Eskişehirspor'un kanat oyuncusu Kaan Kanak, yeni teknik direktörleri Samet Aybaba'nın kendileri için bir şans olduğunu belirterek, birlik beraberlik içinde kırmızı-siyahlı ekibi ligde üst sıralara taşıyacaklarını söyledi.

Kaan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Eskişehirspor'un bu sezon ligde hiç istemedikleri bir konumda bulunduğunu belirterek, teknik direktörlük görevine Samet Aybaba'nın gelmesiyle takımın başarı yolunda yeniden ivme kazandığını kaydetti.

Aybaba'nın genç oyunculara takımda yer vermeyi sevdiğini anlatan 25 yaşındaki futbolcu, şöyle konuştu:

"Samet hocanın gelmesi bizim için bir şans. Takımı çok iyi motive ediyor. Bizi neşelendirip adeta ayağa kaldırıyor. Samet Aybaba'nın takımın başına gelmesiyle pozitif bir durum oluştu. Torku Konyaspor maçına kadar moral ve motivasyon açısından kötüydük. Cumartesi günü sahamızda yapacağımız Mersin İdmanyurdu maçıyla tekrar bir çıkış yakalamak istiyoruz. Taraftarımız da sahada bizi destekleyecektir."

- "Her şey daha iyi olacak" 

Kaan Kanak, takımın içinde bulunduğu durumun kimseyi karamsarlığa itmemesi gerektiğini dile getirerek, Eskişehirspor'un önünde daha 25 maçın bulunduğunu anımsattı.

Ellerinden geldiğince fazla maç kazanmaya çalışacaklarını vurgulayan Kaan, şunları söyledi:

"Bu maçlardan üç puan çıkarmak için çabalayacağız. Takımı ligde tutmak istiyoruz. Bu takım alt sıralarda olmayı hak etmiyor. İçinde bulunduğumuz durumda bizim de payımız var. Bu durumu düzelteceğiz. Birlik ve beraberlik içinde kötü durumdan kurtulacağız. Her şey daha iyi olacak." 

Kaan Kanak, faal futbol yaşantısındaki geleceği hakkında da çeşitli planlarının bulunduğunu anlatarak, "Gelecekteki ilk hedefim Eskişehirspor'u içinde bulunduğu kötü durumdan çıkartmak. Daha sonra milli formayı giymek istiyorum" ifadesini kullandı.