Şampiyonlar, "Es-Es"in bileğini bükülmedi

Şampiyonlar, "Es-Es"in bileğini bükülmedi
Şampiyonlar, "Es-Es"in bileğini bükülmedi
- Eskişehirspor, Süper Lig'in ilk yarısında ligde şampiyonluk yaşamış 5 takımla yaptığı maçları kaybetmedi - Eskişehirspor Başkan Vekili Yalçın: "Her maça kazanmak için çıkıyoruz. Bu sezon, ligde şampiyonluk yaşayan takımlara karşı yaptığımız maçları kaybetmedik"

ESKİŞEHİR (AA) - DENİZ AÇIK -  Spor Toto Süper Lig'e 12 yıl aradan sonra 2008-2009 sezonunda çıkan Eskişehirspor, bu sezonun ilk yarısında, ligde şampiyonluk yaşamış 5 takımdan da puan aldı.

Eskişehirspor, 2008-2009 sezonunun ilk yarısında Beşiktaş 'a, Fenerbahçe 'ye ve Trabzonspor'a yenilirken,  Galatasaray ve Bursaspor karşılaşmasını kazandı. Bir sonraki sezon, yine Beşiktaş, Fenerbahçe ve Trabzonspor'a mağlup olan "Es-Es"ler, Galatasaray ile berabere kalıp, Bursaspor'u yendi.

"Kırmızı şimşekler", 2010-2011 sezonunda Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş ve Bursaspor'a yenilip, Trabzonspor ile berabere kaldı. Bir sonraki sezon Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş ve Trabzonspor'a mağlup olan Eskişehirspor, Bursaspor'u yendi. 2012-2013 sezonunda Beşiktaş, Galatasaray ve Bursaspor ile berabere kalan siyah-kırmızılı takım, Trabzonspor'u yenip, Fenerbahçe'ye mağlup oldu.

Eskişehirspor, 2013-2014 sezonunda da Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş ve Trabzonspor'a yenilirken, Bursaspor'u yendi. 

"Es-Es"ler, bu sezonun ilk yarısında ligin şampiyonları Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş, Trabzonspor ve Bursaspor ile yaptığı maçları kaybetmedi. 

Bu sezonun ilk yarısında Beşiktaş, Galatasaray, Fenerbahçe ve Bursspor ile deplasmanda yaptığı maçlarda rakiplerinden bir puan almayı bilen "Es-Es"ler, Trabzonspor'u 4-1 yendi. Bu karşılaşmalarda 9 gol atıp, 6 kez de kalesinde gol gördü.

-"İkinci devrede daha iyi performans sergileyeceğiz"

Eskişehirspor Başkan Vekili  Ahmet Yalçın, AA muhabirine yaptığı açıklamada, takımlarının birçok yeni futbolcudan oluştuğunu belirterek, futbolcuların zamanla birbirini tanıdığını kaydetti.

Eskişehirspor'un her geçen gün daha iyi olacağını ifade eden Yalçın, "Her maça kazanmak için çıkıyoruz. Bu sezon, ligde şampiyonluk yaşayan takımlara karşı yaptığımız maçları kaybetmedik. Berabere kaldığımız maçlarda da galibiyeti hak eden taraf bizdik. Yapacağımız transferlerle ligin ikinci yarısında daha iyi performans sergileyeceğiz" diye konuştu.