Samsun'daki doktora silahlı saldırı

Samsun'daki doktora silahlı saldırı
Samsun'daki doktora silahlı saldırı
ESKİŞEHİR-KÜTAHYA-BİLECİK (AA) - Samsun Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Hastanesinde uğradığı silahlı saldırı sonucu yaşamını yitiren Opr. Dr....

ESKİŞEHİR-KÜTAHYA-BİLECİK (AA) - Samsun Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Hastanesinde uğradığı silahlı saldırı sonucu yaşamını yitiren Opr. Dr. Kamil Furtun'a yapılan saldırı, Eskişehir, Kütahya ve Bilecik'te kınandı.

Silahlı saldırı sonucu yaşamını yitiren Opr. Dr. Kamil Furtun'a, yapılan saldırıyı kınamak için "şifa veren ele vefa organizasyonu" düzenlendi. Organizasyon kapsamanında Yunus Emre Devlet Hastanesi'nde acil servisler dışında 15 dakika süresince hasta bakımına ara verildi.

Grup adına burada basın açıklaması yapan, Sağlık-Sen Eskişehir Şube Başkanı Hasan Hüseyin Köksal, sağlık çalışanlarının şiddete uğrama kaygısı içinde görevlerini sürdürmeye çalıştığını belirtti.

- Kütahya

Samsun'da silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden Opr. Dr. Kamil Furtun için Kütahya'daki sağlık çalışanları bir süre  bıraktı.

Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesi önünde bir araya gelen sağlık çalışanları adına basın açıklaması yapan Kamu Hastaneleri Birliği Kütahya Genel Sekreteri İsmail Zehir, sağlık çalışanları olarak hekiminden, ebe ve hemşiresine, eczacısından teknisyenine ve memuruna kadar yaklaşık 700 bin kişilik çalışanıyla tüm halkın sağlığı için emek veren büyük bir ailenin mensupları oldukları söyledi.

Açıklamanın ardından sağlık çalışanlarına karanfil dağıtıldı. Eyleme, kentte faaliyet gösteren yaklaşık 20 kadar sivil toplumu temsilcisi de destek verdi.

- Bilecik

Bilecik Devlet Hastanesi'nin bahçesinde toplanan sağlık çalışanları ve vatandaşlar da destek verdi. Yakalarına Opr. Dr. Furtun'un fotoğraflarını takan sağlık çalışanları bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın ardından radyoloji uzmanı Dr. Betül Tiryaki Baştuğ, basın açıklaması yaptı.

Baştuğ, Türkiye 'nin kaynayan yaralarından biri olan sağlık çalışanlarına yönelik şiddetin gün geçtikçe daha vahim boyutlara ulaştığını ve kimi zaman ölümle sonuçlandığını söyledi.

Açıklamanın ardından sağlık çalışanları, alkış tutarak, olaysız bir şekilde dağıldı.