Samsun'daki doktora silahlı saldırı

Samsun'daki doktora silahlı saldırı
Samsun'daki doktora silahlı saldırı
ESKİŞEHİR (AA) - Eskişehir'de Samsun Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Hastanesinde uğradığı silahlı saldırı sonucu yaşamını yitiren Opr. Dr....

ESKİŞEHİR (AA) - Eskişehir'de  Samsun Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Hastanesinde uğradığı silahlı  saldırı  sonucu yaşamını yitiren Opr. Dr. Kamil Furtun'a, yapılan saldırıyı kınamak için  "Şifa veren ele vefa organizasyonu" düzenlendi.

Etkinlik kapsamanında Yunus Emre Devlet Hastanesi'nde acil servisler dışında 15 dakika süresince hasta bakımına ara verildi.

Poliklinikler önünde toplanan hastanede görevli doktorlar ile personeller burada sloganlar atarak meslektaşlarına yapılan saldırıyı kınadı.

Grup adına burada basın açıklaması yapan Sağlık-Sen Eskişehir Şube Başkanı Hasan Hüseyin Köksal, sağlık çalışanlarının şiddete uğrama kaygısı içinde görevlerini sürdürmeye çalıştığını belirtti.

Şiddeti önleyici uygulamaların yeterli olmadığını kaydeden Köksal, "Bu acı olay göstermiştir ki güvenlik konusu hastanelerimizin en önemli sorunudur. Güvenlik konusunda her türlü  teknolojik ve yapısal imkanlar seferber edilmelidir. Milleti için şifa veren bir doktor alçakça bir saldırı sonucu sönmüştür. Bu acı sadece sağlık çalışanlarının acısı olarak kalmamalı, millet evladının acısını yüreğinde hissetmeli ve tepkisini ortaya koymalıdır" ifadelerini kullandı.

 Grup yapılan açıklamanın ardından dağıldı.