Şehitlerimizi uğurluyoruz

Şehitlerimizi uğurluyoruz
Şehitlerimizi uğurluyoruz
- Hava Pilot Kurmay Binbaşı Sezer'in cenazesi, Eskişehir'de Milli Eğitim Bakanı Avcı'nın da katıldığı törenle toprağa verildi.

ESKİŞEHİR (AA) - Malatya'da askeri uçağın düşmesi sonucu şehit olan askerlerden Hava Pilot Kurmay Binbaşı Salih Sezer'in cenazesi, memleketi Eskişehir'de defnedildi.

Şehidin cenazesi, Malatya'da düzenlenen törenin ardından askeri uçakla Eskişehir'e getirildi. Naaş, şehidin babası Mehmet ve annesi Ayşe Sezer'in yaşadığı Fatih Mahallesi Nimet Sokağı'na götürülerek yakınlarından helallik alındı.

Daha sonra Reşadiye Camisi'ne taşınan cenaze, burada kılınan cenaze namazının ardından Vişnelik Mahallesi'ndeki Hava Şehitliği'nde toprağa verildi.

Cenaze törenine, şehidin ailesi ve yakınlarının yanı sıra Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Eskişehir Valisi Güngör Azim Tuna, AK Parti Eskişehir Milletvekili Salih Koca, Muharip Hava Kuvveti ve Hava Füze Savunma Komutanı Orgeneral Abidin Ünal, Hava Füze Savunma Komutanı Korgeneral Nihat Kökmen, daire müdürleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.