Sendika başkanlarından Vali Tuna'ya ziyaret

Sendika başkanlarından Vali Tuna'ya ziyaret
Sendika başkanlarından Vali Tuna'ya ziyaret
ESKİŞEHİR (AA) - Türk-İş Konfederasyonu'na bağlı sendika başkanları, Vali Güngör Azim Tuna'yı ziyaret etti.Valilikten yapılan açıklamaya göre,...

ESKİŞEHİR (AA) - Türk- İş Konfederasyonu'na bağlı sendika başkanları, Vali Güngör Azim Tuna'yı ziyaret etti.

Valilikten yapılan açıklamaya göre, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Tuna, sivil toplum kuruluşlarının önemine dikkati çekti.

Son dönemde yaşanan terör olaylarına da değinen Vali Tuna, Türk milletinin birlik ve beraberliğini kimsenin bozamayacağını söyledi.

Tuna, dünyanın neresinde olursa olsun Türk milletinin barış ve huzur içinde yaşadığını anlatarak, bin yıldır bu topraklarda insanların kardeşçe yaşadığını kaydetti.

Şehit haberleri ile herkesin yüreğinin yandığını belirten Vali Tuna, "Terörü lanetliyor ve şehit ailelerimize Allah'tan sabır, gazilerimize de acil şifalar diliyorum" ifadelerini kullandı.

Ziyaret esnasında konuşan Türk-İş İl Temsilcisi Nejat Kılıç ise yaşanan terör olaylarından dolayı derin üzüntü duyduklarını ifade etti.

Şehitlere Allah'tan rahmet dileyen Başkan Kılıç, gazilere de acil şifalar diledi. Başkan Kılıç, yasa dışı yapılan gösteri ve yürüyüşleri tasvip etmediklerini sözlerine ekledi.