Seyitgazi Belediyesi parke taşı fabrikası kuracak

Seyitgazi Belediyesi parke taşı fabrikası kuracak
Seyitgazi Belediyesi parke taşı fabrikası kuracak
ESKİŞEHİR (AA) - Seyitgazi Belediyesi, kendi üstyapı çalışmalarını daha hızlı ve daha ucuza yapmak için kilitli parke taş fabrikası...

ESKİŞEHİR (AA) - Seyitgazi Belediyesi, kendi üstyapı çalışmalarını daha hızlı ve daha ucuza yapmak için kilitli parke taş fabrikası kuracak.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, 51 mahallesinde parke taşsız sokak bırakmamayı hedefleyen Seyitgazi Belediyesi, kuracağı fabrika ile büyük tasarruf sağlamayı planlıyor.

Yaklaşık bin metrekare kapalı alan, 12 bin metrekare açık alanda hizmet verecek fabrika 8 saatte ortalama bin metrekare taş üretecek. Yapımı devam eden fabrika ile kilitli parke taşının daha kaliteli, daha hesaplı imal edilmesi ve vatandaşlara daha hızlı hizmet götürülmesi amaçlanıyor. 

Tüm mahallelerin taş sorununu kısa bir zamanda çözeceklerini belirten Seyitgazi Belediye Başkanı Hasan Kalın, "Kendi tesislerimizi kurduğumuzda söz verdiğimiz gibi parke taşsız sokak bırakmayacağız. Daha kaliteli, daha ucuza imal edeceğimiz parke taşlarını ihtiyaç halinde dışarıya da satma imkanımız olacak. Böylece tesisimiz kara geçen bir işletme olacak" ifadelerini kullandı.

 


  ETİKETLER:

  tasarruf

  ,

  Belediye

  ,

  Fabrika

  ,

  hizmet