Seyyid Sultan Şücaaddin Veli Sosyal Tesisleri temel atma töreni

Seyyid Sultan Şücaaddin Veli Sosyal Tesisleri temel atma töreni
Seyyid Sultan Şücaaddin Veli Sosyal Tesisleri temel atma töreni
ESKİŞEHİR (AA) - Türk Dünyası Vakfı'nın kalıcı eserleri kapsamında yaptırılacak olan Seyyid Sultan Şücaaddin Veli Sosyal Tesisleri için temel atma...

ESKİŞEHİR (AA) - Türk Dünyası Vakfı'nın kalıcı eserleri kapsamında yaptırılacak olan Seyyid Sultan Şücaaddin Veli Sosyal Tesisleri için temel atma töreni düzenlendi.

Eskişehir Valiliği'nden yapılan açıklamaya göre, Seyitgazi ilçesi Arslanbeyli köyünde gerçekleştirilen temel atma törenine Vali Güngör Azim Tuna, Seyitgazi Kaymakamı Ertuğrul Avcı, Seyitgazi Belediye Başkanı Hasan Kalın, Şeyh Şücaaddin Veli Kültür ve Turizm Derneği Başkanı İbrahim Balcı, Şücaaddin Veli Dergahı Postnişini Mehmet Demirtaş ve davetliler katıldı.

Şücaaddin Veli'nin  İslam 'ın dünyaya yayılmasında büyük rolü olduğunu belirten Tuna, "Geçtiğimiz haziran ayında külliyenin restorasyon çalışmalarını bitirdik. Temeli atılacak olan ve ihtiyaç duyulan sosyal tesislerinde en kısa sürede tamamlanacak. Yaklaşık 232 metrekarelik alana yapılacak sosyal tesislerde misafirhane, kütüphane, toplantı salonu ve yemekhanenin bulunacak. Şücaaddin Veli gibi gönül sultanlarının tanınması için ellerinden ne geliyorsa yapmaya hazırız" ifadelerini kullandı.

Yapılan konuşmaların ardından tesislerin temeli atıldı.