Şiirseverler Tepebaşı'nda bir araya geldi

Şiirseverler Tepebaşı'nda bir araya geldi
Şiirseverler Tepebaşı'nda bir araya geldi
ESKİŞEHİR (AA) - Eskişehir Tepebaşı Belediyesi, Türkiye Yazarlar Sendikası (TYS) ile birlikte Dünya Şiir Günü etkinliği gerçekleştirdi.Belediyeden...

ESKİŞEHİR (AA) - Eskişehir Tepebaşı Belediyesi, Türkiye Yazarlar Sendikası (TYS) ile birlikte Dünya Şiir Günü etkinliği gerçekleştirdi.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, bir alışveriş merkezinde gerçekleşen "İyi Ki Şiir Var" adlı etkinlikte  yazar Afşar Timuçin'in hazırladığı Dünya Şiir Günü Bildirisi okundu.

Programda Ali Birecik, Nazım Hikmet ,Edip Cansever, Turgut Uyar, Cemal Süreya, Cahit Sıtkı Tarancı ve Altay Öktem'den şiirler okuduğu belirtildi.

Fazıl Hüsnü Dağlarca ile 1984 yılında aldığı bir şiir ödülü vesilesiyle tanıştığını anlatan Ertan Mısırlı, "Herkesin bir poetikası vardır. Ancak, benim için şiir söz konusu olduğunda patika söz konusudur. Bir fotoğrafın banyo edilmesi gibidir şiir, görüntü yavaş yavaş gelir" ifadelerini kullandı.

Etkinlik sonunda yazar ve müzisyen İkbal Kaynar, gitarist Egemen Çelik eşliğinde şiirlerini ve şarkılarını seslendirdiği kaydedildi.