Soğuk havada 2 bin kişiye çorba ikramı

Soğuk havada 2 bin kişiye çorba ikramı
Soğuk havada 2 bin kişiye çorba ikramı
ESKİŞEHİR (AA) - Eskişehir'de, hava sıcaklığının sıfırın altında 11 dereceye kadar düşmesinin ardından Vali Güngör Azim Tuna'nın talimatıyla...

ESKİŞEHİR (AA) - Eskişehir'de, hava sıcaklığının sıfırın altında 11 dereceye kadar düşmesinin ardından Vali Güngör Azim Tuna'nın talimatıyla öğrencilere ve vatandaşlara bardakta sıcak çorba ikram edildi.

Tuna, AA muhabirine yaptığı açıklamada,  Türkiye 'de son günlerde soğuk ve kar yağışlı havaların yaşandığını hatırlatarak, bu tür zamanlarda muhtaçları anımsamanın önemine değindi.

Valilik olarak Reşadiye Camisi önünde 2 bin vatandaşa sıcak çorba ikram ettiklerini anlatan Tuna, şöyle konuştu:

"Eskişehir'de çok büyük bir aileyiz. Kardeşliğimiz, yardımlaşmamız, birliğimiz ve beraberliğimizle örnek olmalıyız. Herkes birbirine yardımcı olabilir. Eskişehir, öğrenci kenti. Öğrenci sayısı fazla bir kentteyiz. Onlara da yardımcı olabiliriz. 3-5 kişinin 'Allah razı olsun' demesi bizim için önemli. Zaman içinde unuttuğumuz ya da unutmaya yüz tutan duygularımızı hatırlamamız gerekiyor. Kentte durumu olan ve yardımda bulunmak isteyenlere örnek olan bir çalışma yaptık. Bunun kentin ileri gelenlerine ve kurumlarına örnek olmasını istiyoruz. Bu çalışmaların devam etmesi gerekiyor. Kentin belli noktalarında bu yardım çalışmaları sürsün istiyoruz. Böylece iyi duygularımız geliştiririz."

Tuna, soğuk havalarda sokak hayvanlarının da unutulmaması gerektiğini sözlerine ekledi.