Su taşıyan kamyondan "mobil sahne"

Su taşıyan kamyondan "mobil sahne"
Su taşıyan kamyondan "mobil sahne"
- Eskişehirli mahalli sanatçı Kurt, konserlerini, "mobil sahne"ye dönüştürdüğü 1972 model kamyonda veriyor - Kurt: - "Aracım eski gibi görünüyor ama sahneye dönüştükten sonra herkesi şaşırtıyor. Bir gören bir daha unutmuyor"

ESKİŞEHİR (AA) - SELÇUK KIZILDAĞ - Eskişehir'de bir mahalli sanatçı, konserlerini, daha önce su taşımacılığında kullanılan 1972 model bir kamyondan dönüştürdüğü "mobil sahne''de veriyor.

Kentte kostüm atölyesi de bulunan Recai Kurt, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 30 yıldır müzisyenlik yaptığını, bundan da büyük keyif aldığını söyledi. 

Eskişehir ve ilçelerinde konserler verdiğini anlatan Kurt,  konser için gittiği yerlerde zaman zaman sahne sorunu yaşadığını belirtti. 

Son yıllarda sanatçıların konserlerinde sahne tırları kullandığını dile getiren Kurt, şöyle konuştu:

"Tır alabilme veya kiralama şansım yoktu. Kendi sahnemi kendim yapmak istedim ve bunun için bir proje hazırladım. Daha önce su taşımacılığında kullanılan 1972 model bir kamyon satın aldım. Özellikle yakınlarım ve arkadaşlarım buna çok şaşırdı. Büyük uğraşlar sonucu su kamyonundan sahne yaptım. Artık konserlerimi kendi sahnemde veriyorum" diye konuştu.

-"Bir kamyon dolusu müzik ve sanat ile geldim"

Konser için gittiği yerlerde aracının büyük ilgi gördüğünü ve sahnenin 25 dakikada hazır hale geldiğini ifade eden Kurt, şunları söyledi:

"Aracım eski gibi görünüyor ama sahne haline dönüştükten sonra herkesi şaşırtıyor. Bir gören bir daha unutmuyor hatta yolda görenler 'Kamyon sahne geldi' diyorlar. Gittiğim yerlerde insanlara 'Bir kamyon dolusu müzik, bir kamyon dolusu sanat ile geldim' diyebiliyorum. Ayrıca insanlara müzik sevgisini de aşılıyorum. Müzik eğitimi almadım ama şu an kızım da oğlum da devlet konservatuvarında eğitim alıyor. Kızım çello, oğlum ise arp sanatçısı. Zaman zaman hem oğlum hem de kızımla çok sevdiğimiz mobil sahnemizde konser veriyoruz. Bu da bizim için en büyük keyif oluyor."

Recai Kurt, aracını kendi konserlerinin yanı sıra başka organizasyonlar için de kiraya verdiğini sözlerine ekledi.